בית משפחת דוואבשה בכפר דומא
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקטין שהורשע בפרשת רצח משפחת דוואבשה שוחרר מהכלא

א', הקטין מפרשת רצח משפחת דוואבשה בדומא, שוחרר אתמול (חמישי) אחרי 10 חודשי מאסר. על א' נגזרו 42 חודשי מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, הצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, חבלה במזיד ו11 עבירות של היזק בזדון ממניע גזעני (במילים אחרות: הורשע במעורבות בתכנון רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא ו3 פשעי שנאה נוספים, ללא נפגעים בנפש).
כרמל דנגור
10 בספטמבר 2021
23:30

א', הקטין מפרשת רצח משפחת דוואבשה בדומא, שוחרר אתמול (חמישי) אחרי 10 חודשי מאסר. על א' נגזרו 42 חודשי מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, הצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, חבלה במזיד ו-11 עבירות של היזק בזדון ממניע גזעני.

א' הורשע, שלא במסגרת הסדר הטיעון, בעבירת חברות בארגון טרור. הוא ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו בעבירה זו ועל חומרת העונש. בית המשפט העליון דחה את ערעורו, והוא נשלח לעשרה חודשים נוספים בכלא - אחרי שכבר ישב 32 חודשים במעצר. 

לפני כשנה פורסמו באופן בלעדי בחדשות הערב בכאן 11 הקלטות תרגיל המדובבים הקיצוני שערכה המשטרה לא'. כדי להוציא הודאה מהקטין על רצח משפחת דוואבשה, המשטרה הקימה בית מעצר מדומה וביימה רצח בין כותלי הכלא. כל האסירים והסוהרים שנכחו באותה עת בכלא היו מדובבים, או כאלו ששיתפו פעולה עם התרגיל, וידעו שמדובר בתרחיש בדיוני.