-

בתגובה לירי לעוטף: צה"ל תקף מתחמים של חמאס בעזה

מטוסי ומסוקי קרב תקפו מתחם צבאי לייצור רקטות של חמאס, מתקן אימונים של הארגון ומנהרת טרור. זאת בתגובה לרקטה שנורתה ליישובי העוטף ויורטה ע"י מערכת כיפת ברזל
איתי בלומנטל וכרמלה מנשה
11 בספטמבר 2021
21:39
עודכן ב 03:37

מטוסי ומסוקי קרב של צה"ל תקפו הלילה (ראשון) כמה מטרות חמאס ברצועת עזה ובהן: מתחם ובו כמה סדנאות תת-קרקעיות לייצור רקטות, מתקן אימונים צבאי, מחנה צבאי ובו אתר לאחסון אמצעי לחימה ומנהרת טרור. זאת בתגובה לירי הרקטה לעבר שדרות ויישובי העוטף מוקדם יותר. הרקטה יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, והתרעות צבע אדום נשמעו בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. 

זהו היום השני ברציפות שבו משוגרת רקטה לעבר ישראל מהרצועה, אחרי שאתמול נורתה רקטה לעבר המועצה האזורית אשכול, גם היא יורטה על ידי כיפת ברזל. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בגוף. בתגובה תקף צה"ל ברצועה עמדה של חמאס המשמשת לירי מקלעי, אתר אחסון הממוקם סמוך לבית ספר ומסגדים, ומתחם של הארגון בו ממוקם מפעל המשמש לייצור בטון למנהרות טרור, ונמצא סמוך לאתרי תרבות.

אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי בפיקוד הדרום ישנה דריכות גבוהה לתרחישי קיצון של עימותים על גדר הגבול ברצועה, הפרות סדר המוניות והפרחת בלוני תבערה.גורם במערכת הביטחון מסר לכאן חדשות שישנה היערכות למערכה כבר בשבועות הקרובים. 

בגזרת יהודה ושומרון נערכים גם כן להפרות סדר ולניסיונות להוצאת פיגועים נגד כוחות הביטחון, ברקע המצוד אחר שני המחבלים הנותרים מתוך השישה שברחו מכלא גלבוע. בינתיים באוגדת איו"ש כל הלוחמים בגזרה נשארו בבסיסים ולא יצאו לבתיהם בסוף השבוע האחרון. גם מצבם של המחבלים לאחר תפיסתם צפוי להשפיע על היציבות הביטחונית.

הצצה לאגף השמור | האזינו לעוד יום