הנערים שנחטפו ונרצחו

ביהמ"ש: חמאס יפצה את משפחות הנערים שנחטפו ב-38 מיליון שקל

הסכום שנפסק הוא חלק מ-520 מיליון שקלים שנתבעו. "ככה לא מרתיעים ארגון טרור שתקציבו מיליארד דולר וממשיך לרצוח יהודים", כתב ארגון "שורת דין"
אמוץ שפירא
14 בספטמבר 2021
10:30

בית המשפט המחוזי פסק כי משפחות שלושת הנערים, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, שנחטפו ונרצחו ב-2014 יפוצו ב-38 מיליון שקלים בידי חמאס. היום (שלישי) פרסם את הפסיקה ארגון "שורת הדין", שתבע 520 מיליון שקלים. "ככה לא מרתיעים ארגון טרור שתקציבו מיליארד דולר וממשיך לרצוח יהודים", כתב הארגון בהודעה.

השופט אילן סלע נתן את פסק הדין במעמד צד אחד, בהיעדר הגנה מצד הנתבעים, וציין כי גובה פיצויי העונשין מסתמך על פסק דין של בית המשפט העליון, שהפחית משמעותית את סכומי הפיצויים בתביעות טרור. לפי פסיקה זו, לכל עזבון יינתן סכום של שלושה מיליון שקלים, ולכל תובע מיליון שקלים.

משפחות הקורבנות הודיעו כי יערערו על פסק הדין כדי להביא את העניין שוב בפני בית המשפט העליון. בארגון שורת הדין הסבירו כי הביקורת נובעת ממטרת התביעה - לעצור את הזרמת הכספים שמעבירה הרשות הפלסטינית מתקציבה לחמאס. על פי ההערכות, מדובר בסכום שנע בין 50 מיליון דולר ל-100 מיליון מדי חודש. משום שכספים אלו מועברים לזרועותיו השונות של ארגון הטרור חמאס ובין היתר, הזרוע הצבאית, ניתן לעקל אותם במסגרת פסק הדין נגד החמאס.

עוד אומרים בארגון המייצג את משפחות שלושת הנערים כי פסיקה זו מזלזלת בחיי הקורבנות, ושמה ללעג את המלחמה במימון טרור: "ארגון שמבוסס על תקציב של מיליארד דולר, שום פסיקה של 10 מיליון דולר לא תרתיע אותו. מטרת התביעות היא למוטט את הטרור, ולא ניתן לעשות זאת בסכומים שאינם משמעותיים עבורם". כמו כן, הסבירו בארגון כי בתי משפט בארצות הברית פוסקים מאות מיליוני דולרים פיצויים לקורבנות טרור, כך שאין שום סיבה שבתי המשפט הישראלים לא יעשו זאת גם כן.