גיא גודס
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

גיא גודס ימונה למאמן נבחרת ישראל בכדורסל: "כבוד גדול"

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל קיבלה את המלצתו של היו"ר למנות את גודס לתפקיד. ההמלצה טעונה את אישור הנהלת האיגוד. גודס: "רגע מרגש עבורי. מודע לאתגר והמחויבות הגדולים שמצפים לי"
ליאן וילדאו
14 בספטמבר 2021
14:48

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל קיבלה היום (שלישי) את המלצתו של יו"ר הוועדה עמוס פרישמן, למנות את גיא גודס למאמן הנבחרת. ההמלצה טעונה את אישור הנהלת האיגוד. גודס יחליף בתפקיד את עודד קטש, שהחוזה איתו מסתיים בסוף החודש. 

גודס בן ה-50 ייכנס לתפקידו עם אישור ההנהלה, כשהמשימה הראשונה שעומדת בפניו היא הכנת הנבחרת למוקדמות גביע העולם 2023 – אז תפגוש ישראל למשחק בית את פולין, ותצא למשחק חוץ באסטוניה. בקיץ 2022 גודס יוביל את הנבחרת לאליפות אירופה, אז הבית של ישראל יערך בפראג, והנבחרת תפגוש את פינלנד, הולנד, סרביה, פולין וצ'כיה.

 גודס (צילום: פלאש 90)

גודס הוא המאמן השישי בתולדות הנבחרת שגם היה שחקן בה, קדמו לו: שמעון שלח, רלף קליין, אליהו עמיאל, אברהם חמו ועודד קטש – שמסיים בימים אלו ארבע שנים בתפקיד, בהם עלה עם הנבחרת לאליפות אירופה. גודס ימשיך במקביל בתפקידו כמאמן ראשי במכבי ראשון לציון.

גיא גודס מסר: "אני שמח על המינוי, על הכבוד הגדול שניתן לי, על הזכות, הערכה והאמון להוביל את נבחרת ישראל. זה רגע מאוד מאוד רגשי עבורי, כשחקן עבר של נבחרת ישראל, מהנבחרות הצעירות ביותר שיש ועד הבוגרים, זה באמת כבוד גדול. אימנתי בזמנו את הנבחרת הצעירה ואני מודע לאתגר והמחוייבות הגדולים שמצפים לי. מהצד שלי אעשה את כל מה שניתן או צריך כדי לעזור לנבחרת להצליח.

"אני רוצה להודות ראשי האיגוד על האמון, ולמכבי ראשון לציון ויצחק פרי שנתנו את אישורם ללא היסוס. אנחנו ניצבים לפני שנה מאוד משמעותית עבור הנבחרת, עם שתי משימות שונות לחלוטין וגדולות מאוד, שהתערבבו אחת עם השנייה בגלל משבר הקורונה. בחודש נובמבר נפתח את מוקדמות הגביע בשני משחקים נגד פולין ואסטוניה, ובקיץ הבא מצפה לנו אליפות אירופה בפראג, ונרצה להצליח בשתי המשימות האלו. יש הרבה איכות בנבחרת הנוכחית וראינו בשנים האחרונות תחת עודד שהנבחרת עשתה תהליך יפה שאנחנו רוצים להמשיך".

יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, עמוס פרישמן, מסר: "אני שמח שהוועדה קיבלה את המלצתי. גיא מאמן ראוי, שהוכיח את עצמו בשנים האחרונות, בהן הפך משחקן נהדר, גם בנבחרת ישראל, למאמן מעולה. הוא יכול להמשיך ולהוביל את הנבחרת להישגים. אני רוצה להודות לעודד קטש וכל הצוות על עבודה מדהימה שעשו במשך ארבע שנים, שהביאה את הנבחרת ליעדים שקבענו".