חיסון לקורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות מקדם: שיתוף מידע בין מדינות על מתחסנים

לפי ההסכם המתגבש בין ישראל, האיחוד האירופי ומדינות בארצות הברית – המידע יאפשר כניסה למדינות בלי בדיקה סרולוגית • ח"כ קריב ביקש בוועדת החוקה לדעת מה מקור הסמכות להעברת המידע הרפואי
דקלה אהרן שפרן
14 בספטמבר 2021
17:03

משרד הבריאות יחתום בקרוב עם מדינות האיחוד האירופי, וכמה מדינות בארצות הברית, על הסכם לשיתוף מידע על חיסוני הקורונה שניתנו לאזרחי המדינות. כך נחשף היום (שלישי) בוועדת החוקה של הכנסת.

על פי ההסכם המתגבש, ישראל תקבל אוטומטית דיווח על החיסונים שניתנו במדינות הללו, והן יקבלו את המידע על החיסונים שניתנו בישראל. כך מי שחוסן במדינה אחת, וירצה להיכנס לאחרת, לא יצטרך לעבור בדיקה סרולוגית. ראש מטה שירותי בריאות הסיבור הסבירה: "המידע יהיה זמין בעת יציאת ישראלים לאותן מדינות וניתן יהיה לאמת זאת באמצעות QR קוד, במקום להציג בדיקה סרולוגית כדרישת חלק מהמדינות לאימות החיסון". 

יושב ראש ועדת החוקה, גלעד קריב, דרש לדעת מי הסמיך את משרד הבריאות להעביר למדינות אחרות מידע על התיקים הרפואיים של אזרחי ישראל. המשנה ליועמ"ש משרד הבריאות עו"ד טליה אגמון השיבה: "לא מדובר על העברת מאגרי מידע, אלא נוסע שירצה להציג מידע שהוא מחוסן יוכל לעשות זאת. כפי שאזרחים זרים מגיעים לפה ורוצים להוכיח שחוסנו, אותה מדינה תוכל לאמת את המידע מול משרד הבריאות". 

תגיות:
קורונה