תו ירוק

כמה אנשים יאבדו את התו הירוק בסוף החודש?

ראש הממשלה בנט דיבר בריאיון בחדשות הערב על הידוק התו הירוק מ-30 בספטמבר ושלילתו ממי שלא יבצע את החיסון השלישי. על מי הוא מדבר? | מה אומרים המספרים?
ליאל קייזר
15 בספטמבר 2021
13:14

ראש הממשלה בנט הזכיר בראיון לכאן חדשות שבמסגרת המאבק במתנגדי החיסונים, בסוף החודש יפוג תוקפו של התו הירוק למי שלא התחסנו במנה השלישית. בכמה אנשים מדובר? לפי נתוני משרד הבריאות יש היום בישראל בערך 1.9 מיליון בני אדם שהתחסנו בשתי מנות חיסון, וחלפו חמישה חודשים או יותר מהמועד שבו התחסנו במנה השנייה - ובכל זאת עדיין לא התחסנו במנה השלישית.


כלומר כמעט שני מיליון בני אדם שיאבדו את התו הירוק שלהם בסוף החודש אם לא ימהרו להתחסן במנה השלישית. ומי הם האנשים האלה? 10% מהם בני שישים ויותר, כלומר 186 אלף בני אדם שנמצאים בקבוצת הסיכון המובהקת ביותר וכבר התחסנו בשתי מנות חיסון. כלומר הם כנראה לא מתנגדי חיסונים, עדיין לא ניגשו להתחסן במנה השלישית. כ-11% מהם, 202 אלף, בני 50 עד 60.

והמספרים הולכים וגדלים ככל שעוברים לקבוצות הגיל הצעירות יותר. 18% מהמחוסנים בשתי מנות שעוד לא התחסנו בשלישית, 344 אלף איש, הם בני 40 עד 50. כמעט רבע מהם, 462 אלף, בני 30 עד 40 ובקבוצת הגיל של בני 20 עד 30 יש יותר מחצי מיליון, 532 אלף בני אדם, שיכולים להתחסן במנה השלישית ועדיין לא ניגשו לעשות זאת, ויאבדו את התו הירוק שלהם בסוף החודש אם לא ייגשו לקופת החולים בהקדם.
ואם להסתכל על הצד השני יש כאן כרגע כ-2.9 מיליון ישראלים שכבר התחסנו בשלוש מנות. הם יוכלו להמשיך ליהנות מהתו הירוק שלהם בשלב הזה בלי חשש.