-

איבדה את אמה ותקבל 20% מגמלת השאירים רק כי נולדה מתרומת זרע

"אין לי אף אחד": בת 19 נאבקת בקרן הפנסיה כי אינה יתומה משני הורים. על פי החלטת הקרן, כ-800 אלף שקלים מתוך כמיליון שקלים שהאם חסכה - לא יועברו לבת. "היא לא הייתה עושה את זה אם היא הייתה יודעת"
ד"ר גילי תמיר
15 בספטמבר 2021
10:05

צעירה בת 19, שאמה נפטרה מסרטן הלבלב, נאלצת להילחם בקרן הפנסיה שהחליטה לשלם לה רק 20% גמלת שארים עד גיל 21. בריאיון בתוכנית "זה מגיע לכם" ששודר השבוע בכאן רשת ב, סיפרה הצעירה כי הסיבה המפתיעה להחלטה המקוממת היא העובדה שנולדה מתרומת זרע ואינה מוגדרת יתומה משני הורים. לכן, כ-800 אלף שקלים שאמה חסכה במשך שנים - יישארו בידי הקרנות.

האזינו לריאיון מתוך "זה מגיע לכם" בכאן רשת ב

"במשך כמה שנים היא חסכה בקרנות הפנסיה כסף לפרישה", סיפרה הצעירה על אמה. "היא נפטרה אחרי חמש שנות מחלה. בשנה האחרונה שלה היא נלחמה לדעת מה מגיע לי. אמרו לה שהיא לא יכולה לקבל את כל הכסף שחסכה", הוסיפה הבת.

"היא קיוותה שהיא משאירה אותי עם משהו, אין לי אף אחד מלבדה", סיפרה הצעירה שנאלצה לדחות את גיוסה לצה"ל כדי להיות עם אמה בחודשים האחרונים לחייה. לדבריה, משום שאמה לקחה קצבת נכות מהקרן ואף קיבלה ממנה פנסיה ראשונה עוד בחייה, היא אינה יכולה לעשות היוון לשאר הכספים.

הבת הסבירה שבחתימה על חוזה לפתיחת תיק בקרן הפנסיה, הלקוח מאשר אוטומטית את התקנון - שאותו איש לא טורח לקרוא. "היא לא הייתה עושה את זה אם היא הייתה יודעת", הבת סיפרה שכך אמרה לה האם לפני מותה.

תגיות:
פנסיה