בנט ועבאס
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בנט נכנס לרשימת 100 המשפיעים של מגזין "טיים"

יו"ר רע"ם עבאס כתב את החלק על ראש הממשלה: "בסופו של דבר, הכול מגיע לכמה שאתה אמיץ". לפני כניסת יום הכיפורים, כתב בנט: "שלם עם ההחלטה להקים את הממשלה"
מאיה ראכלין
16 בספטמבר 2021
19:20

ראש הממשלה נפתלי בנט נכנס לרשימת מאה המשפיעים לשנת 2021 של מגזין "טיים". יו"ר רע"ם מנסור עבאס כתב את החלק על בנט שפורסם ביום שלישי: "בסופו של דבר, הכול מגיע לכמה שאתה אמיץ". ברשימה נמצאים גם נשיאי ארצות הברית וסין, המתעמלת סימון ביילס, הזמרות בילי אייליש ובריטני ספירס, מנכ"ל חברת "אפל" טים קוק, השחקנית סקרלט ג'והנסן והאחים מונא ומוחמד אל-כורד, פעילים משייח ג'ראח.

עבאס ציין את ארבע מערכות הבחירות שהיו בישראל ואמר כי היה צורך בפעולה "נועזת" כדי לאחד מדינה שנקלעה לקיפאון פוליטי. "בנט השליך עצמו לסערה הפוליטית כדי ליצור קשרים בלתי נתפסים בין שמאל וימין, ערבים ויהודים, דתיים וחילונים ואת אחת הממשלות המגוונות ביותר בתולדות ישראל", הוסיף יו"ר רע"ם. 

לפני כניסת יום הכיפורים, כתב בנט בעמוד הטלגרם שלו: "השנה החולפת הייתה משמעותית מאוד עבור ישראל וגם עבורי. רבים חלקו על הבחירה שעשיתי בעצם ההחלטה להקים את הממשלה. אני שלם עם ההחלטה שקיבלתי. שלושה חודשים אחרי, מדינת ישראל יוצאת מהסחרור וחוזרת לעצמה".

ביום שלישי התראיין בנט לרומי נוימרק בחדשות הערב בכאן 11 - ריאיון ראשון מאז נכנס לתפקיד ראש הממשלה. הוא התייחס לשלל הסוגיות שעל הפרק - המתיחות בדרום, החוק שימנע כהונת ראש ממשלה עם כתב אישום, לתהליך המדיני מול הפלסטינים ולטיפול במגפת הקורונה. ראש הממשלה דיבר גם על שיתוף הפעולה עם רע"ם: "עושים הכול כרגיל. פעם היו מבליגים על בלוני תבערה ונפץ, עכשיו אנחנו מגיבים בצורה הרבה יותר חריפה. אני תמיד אקבל את ההחלטות הביטחוניות על בסיס מקצועי, נקי, וההשלכות הפוליטיות אחר כך. באופן כללי, רע"ם ומנסור עבאס פועלים רק בגזרה האזרחית. זה הנושא, בשביל זה הוא בא, ופה אני שותף".

ביום שני נפגש בנט עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי. על הפגישה אמר בריאיון: "למצרים יש תפקיד מאוד חשוב בעניין עזה. הם עוזרים גם למתן ולרסן. וגם, מכיוון שהם יושבים על מעבר רפיח, והם עשו עבודה מאוד יפה שם, בכוחם לסייע לנו לעצור התעצמות, שלא ירכשו ויבריחו פנימה עוד ועוד רקטות".