להקת שלוה
-

"הקול שלנו נשמע": להקת שלוה כובשת את אירופה

הלהקה הישראלית פתחה את הוועידה השנתית של ארגון הבריאות העולמי בחידוש לשיר. הזמרות דינה סמטה וענאל כליפה: "כולנו שונים וזה מה שהופך את חיינו למעניינים" | האזינו לביצוע המרגש
דורית מזרחי
19 בספטמבר 2021
09:00

להקת שלוה הישראלית פתחה שלשום (שישי) את הוועידה השנתית של המשרד האירופי של ארגון הבריאות העולמי בביצוע מחודש לשיר "מיליון חלומות". שר הבריאות ניצן הורוביץ וחברת הכנסת שירלי פינטו, חירשת מלידה, השתתפו באירוע כדוברים. השר ציין כי מעורבות משמעותית של אנשים החיים עם מוגבלות בתהליכי קבלת החלטות היא תנאי להבטחת הכללתם. 

צפו בביצוע

השגרירה בג'נבה מירב אילון שחר אמרה: "הנגשת שירותי בריאות לאנשים עם מוגבלות היא צעד הכרחי נדרש לכל חברה. ישראל גאה להוביל את הנושא בזירות השונות באו"ם. האירוע הייחודי והמרגש היום הינו ראשון מסוגו בארגון - זו הפעם הראשונה בה אירוע בוועידה האירופית מונגש באמצעות שפת הסימנים בשפות שונות לקהל רחב".  

בפתיחת השיר המרגש, אמרו הזמרות דינה סמטה וענאל כליפה: "כולנו אנשים, כולנו שונים וזה מה שהופך את חיינו למעניינים. פעמים רבות, אנשים עם מוגבלות מתמודדים עם מכשולים וסטיגמה ולא מקבלים את שירותי הבריאות הנחוצים להם. אני מדמיינת עולם בו היינו שוברים את החסמים האלה, עולם של כבוד וקבלה, בו כולם יכולים לשגשג. זו המחויבות שלנו להבטיח שהקול שלנו נשמע, ושאף אחד לא נשאר מאחור".