נשיא המדינה יצחק הרצוג, הבוקר
צילום: לע"מ

הנשיא הרצוג: עלינו להיות מוכנים תמיד למלחמה

בנט באזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים: הבריחה מכלא גלבוע - תקלה חמורה
מערכת כאן חדשות
19 בספטמבר 2021
10:59

נשיא המדינה יצחק הרצוג אומר כי על ישראל להיות מוכנה תמיד למלחמה ולא להחמיץ שום הזדמנות לשלום. בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יום הכיפורים, שמתקיים הבוקר (ראשון) בהיכל הזיכרון בהר הרצל, אמר הנשיא כי "עלינו לעשות הכול – כדי שהפתעה כמו זו של מלחמת יום הכיפורים לא תחזור על עצמה".

"גם בימים אלה, לא ינום ולא ישן שומר ישראל. כוחות הביטחון צה"ל, המשטרה, ארגוני המודיעין, אינם שוקטים ופועלים כל העת בשמירה על אזרחי ישראל. כאן המקום גם להודות לכוחותינו כולם, על התעוזה, הנחישות והיצירתיות בלכידת המחבלים", אמר הנשיא.

בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס בדבריו לבריחת המחבלים מכלא גלבוע. "הבריחה עצמה היא תקלה חמורה – מודיעינית, מבצעית ומערכתית. אבל מרגע שיש תקלה, קודם כל מתגייסים, ביחד. בשלב הראשון – מול האויב, על מנת להשיב את ההרתעה, ואחר כך לתקן פנימה את מה שצריך, ויש מה לתקן".

גם שר הביטחון בני גנץ התייחס ללכידת המחבלים ושיבח בטקס "את כל הכוחות שפעלו ועדיין פועלים על ביצוע מדויק ומקצועי ורוח הלחימה לאורך כל השבועיים האחרונים". הוא הוסיף כי ישראל לא מעוניינת לפגוע בשגרת החיים של מיליוני פלסטינים ביהודה ושומרון ואף שואפת להמשיך בצעדים שישפרו ויחזקו את הכלכלה, הבריאות והביטחון האישי.