פטיטו ולונדרי

ההיעלמות המסתורית של בלוגרית הטיולים שמסעירה את ארה"ב - וההיעדרות של בן הזוג

גבי פטיטו נעלמה בסוף אוגוסט, בן הזוג בריאן לונדרי סירב לשתף פעולה. בני משפחתו של לונדרי דיווחו בשישי שגם הוא נעלם, ובחיפושים אחריו משתתפים כוחות משטרה רבים - ואף כוחות FBI. משפחתה של פטיטו טוענת: "הוא לא נעדר, הוא מתחבא" • במדינת וויומינג נמצאה הלילה גופה - הרשויות מעריכות שמדובר בפטיטו
בר שפר
19 בספטמבר 2021
13:41
עודכן ב 03:19

פרשת היעלמותה של בלוגרית הטיולים האמריקנית גבריאל (גבי) פטיטו בת ה-22 מסעירה את ארצות הברית. הבלוגרית הפופולארית יצאה למסע עם בן זוגה, בריאן לונדרי, ברחבי ארצות הברית ובסוף אוגוסט אבד איתה הקשר.

במדינת וויומינג שבמרכז ארה"ב נמצאה הלילה (שני) גופה, והרשויות מעריכות כי מדובר בפטיטו. הודעה נמסרה למשפחתה. הבולשת הפדרלית מסרה כי סוכנים שסרקו אתרי קמפינג איתרו את הגופה. האזור נחסם והחקירה נמשכת. עוד נמסר כי סיבת המוות טרם נקבעה.

באוגוסט, אחרי שמשפחתה לא הצליחה ליצור איתה קשר יותר משבוע, המשטרה הכריזה על פטיטו נעדרת. היחיד שיכול לספק מידע למשטרה - בן הזוג, סירב לדבר ובסוף השבוע נעלם גם כן. שלשום פתחו הרשויות במבצע חיפושים, בהשתתפות כ-50 שוטרים וצוות FBI, אחר לונדרי ומתמקדים בשמורת הטבע "קרלטון" שבפלורידה.

במהלך מסיבת עיתונאים בשבת אמר דובר משטרת נורת' פורת, ג'וש טיילור, כי בריאן לונדרי "נמצא תחת לחץ עצום" לספק תשובות באשר להיעלמותה של פטיטו. 

פרשת ההיעלמות של פטיטו הציתה את סקרנותם של מיליוני משתמשים בטיקטוק שמנסים להרכיב את חלקי הפאזל השונים באמצעות פרסומיה האחרונים והפרטים הידועים. טענותיה של אחת הגולשות אף נבדקות על ידי המשטרה, לאחר שפרסמה בחשבון האישי שלה כי היא ובן זוגה נתקלו בלונדרי ב-29 באוגוסט.

היא העידה כי היה לבדו והציע להם 200 דולר אם ייתנו לו טרמפ. עוד אמרה כי במהלך שיחה שניהלו בנסיעה, הוא טען שישן באוהל מספר ימים. מירנדה בייקר, בעלת החשבון אמרה שהסיטואציה נראתה לה מוזרה כי הוא לא היה מלוכלך ולא נראה כאילו היה בשטח כפי שטען. היא סיפרה כי כשהגיעו ליעדו של לונדרי הוא מיהר לצאת מהרכב.

View this post on Instagram

A post shared by Gabby (@gabspetito)

 

ביוני האחרון יצאה פטיטו עם לונדרי למסע ברחבי ארצות הברית בוואן פורד לבן השייך לבלוגרית. הם תיכננו לבקר בפארקים הלאומיים השונים, ולפי משפחתה היא "התרגשה מאוד לחלוק את חוויותיה עם משפחתה וברשתות החברתיות", ושמרה על קשר עקבי עמם במהלך מסעותיה, עד שהקשר בין הצדדים נותק לקראת סוף אוגוסט.

 

Voir cette publication sur Instagram

Une publication partagée par Gabby (@gabspetito)

 

ב-12 באוגוסט התקבל דיווח מצוקה במשטרה המקומית על הזוג וצוות השוטרים שניגש לבדוק את התלונה טען כי נראה שהשניים נגררו למאבק פיזי לאחר ריב קשה. למרות זאת, כך כתב השוטר בדוח, שניהם דיווחו כי הם מאוהבים ומאורסים ולא רצו להגיש תלונה. בדוח תוארה פטיטו כ"מבולבלת ובסערת רגשות".

המשטרה פרסמה את תיעוד מצלמות הגוף של השוטרים שהיו מעורבים באירוע, בו נראית פטיטו בוכה בתוך הרכב ואומרת לשוטרים: "הוא נעל אותי מחוץ לרכב לפני. הוא אמר שאני צריכה להירגע, אבל אני כבר רגועה". היא הוסיפה שהשניים רבו כל הבוקר והיא סובלת מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) מה שמשפיע לפעמים על מצב רוחה.

 

תיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים, פטיטו: "רבנו כל הבוקר על עניינים אישיים"

 

הפעם האחרונה שמשפחתה של פטיטו שמעה ממנה הייתה ב-30 באוגוסט. במהלך השבוע הזה המשטרה מאמינה כי הבלוגרית הייתה בגרנד טיטון - פארק לאומי בויומינג.  עם זאת, במשפחה אמרו כי הודעת הטקסט האחרונה שנשלחה מהטלפון שלה לא באמת הייתה ממנה, ולאחר שהחדשות על היעדרותו של לונדרי פורסמו, המשפחה הודיעה: "הוא לא נעדר, הוא מתחבא".

ב-1 בספטמבר לונדרי חזר לבדו לבית משפחתו בנורת' פורט שבפלורידה, איתו היה הוואן הלבן של פטיטו. צוות המשטרה שבדק את הרכב אמר כי "נמצא חומר מסוים" על המושבים שנלקח לבדיקה. ב-11 בספטמבר משפחתה של פטיטו דיווחה עליה כנעדרת במשטרת מחוז סופוק שבניו יורק, משם היא במקור. בשבוע שעבר משפחתה של פטיטו ועורכי דינה התחננו למשפחת לונדרי שישתפו פעולה עם החקירה: "בבקשה, אם למשפחתך או לך נשאר עוד כבוד כלשהו, בבקשה תגידו לנו היכן נמצאת גבי".

 

 

משפחתו של בן הזוג והוא עצמו מסרבים להגיב על ההיעלמות. עורך דין מטעמם מסר בהצהרה בשלישי שעבר כי המשפחה תישאר ברקע במהלך המשבר הזה ולא תעביר תגובה על כך. קטי, אחותו של לונדרי, היא עד כה היחידה מהמשפחה שהסכימה לדבר פומבית על המקרה ואמרה בראיון לרשת ABC: "אנחנו רוצים שגבי תימצא בריאה ושלמה, היא כמו אחות בשבילי וילדיי אוהבים אותה מאוד וכל מה שאני רוצה בשבילה זה שהיא תחזור הביתה".