החיילים בתא המטען

בגלל העומס: חיילים נסעו בתא מטען של אגד בלי שהנהג ידע

המקרה התרחש בקו אוטובוס מחיפה לתל אביב. באגד זעמו: "חיילים פוחזים וחסרי אחריות ניצלו את המהומה בתחנה והסתננו לתא בצורה מסוכנת". שרת התחבורה הגיבה: "אסור שהתמונות האלה יחזרו על עצמן"
שרון עידן
19 בספטמבר 2021
18:37

חיילים תועדו היום (ראשון) נוסעים בתא מטען של אוטובוס אגד, בקו מחיפה לתל אביב, בעקבות העומסים הכבדים שהיו בתחנת חוף הכרמל. באגד הסבירו שהתחנה הייתה עמוסה יותר מהרגיל בשל מחאת הנכים והעובדה שהרכבות בתחנה לא פעלו.

 החיילים בתא המטען 

דובר אגד, רון רטנר, מסר שאותם חיילים עלו על האוטובוס כשהיה כבר מלא לגמרי, ולאחר שהנהג ביקש מהם לרדת - הם נכנסו לתא המטען ונסעו בו עד לגלילות מבלי שהנהג ידע. "אותם חיילים פוחזים וחסרי אחריות ניצלו את המהומה בתחנה והסתננו לתא המטען ללא רשות ובצורה מסוכנת ביותר, והתחבאו שם לאורך הנסיעה לתל אביב", ציינו באגד. 

הם הוסיפו כי "מדובר בהתנהגות חמורה ומסוכנת שעלולה הייתה לסכן את בריאותם ובטיחותם של אותם מסתננים ולהסתיים באסון". באגד פנו לצה"ל לקבלת פרטיהם של החיילים, ובמקביל יבצעו תחקיר לבחינת תפקודו של הנהג. 

 החיילים בתא המטען

שרת התחבורה מרב מיכאלי הגיבה לדברים גם כן ומסרה: "אסור שהתמונות האלה יחזרו על עצמן. אנחנו עושות הכל כדי שמערך ההיסעים של צה"ל יחל לפעול בהקדם האפשרי ויאפשר לצבא לווסת את תנועת החיילות והחיילים בדרכים למניעת עומסים חריגים, ולשם כך נמצאות בקשר רציף עם אגף הלוגיסטיקה של צה"ל. בינתיים, אל תסכנו את עצמכם. זה אולי מרגיש מגניב לנסוע בתא המטען, אבל זה הרבה יותר מסוכן ממגניב".