הדריסה בנהריה: הנהג פגע בשוטר בנסיעה קדימה – ובמתנדב שנהרג בנסיעה לאחור

נמשכים החיפושים אחר השוהים הבלתי חוקיים שנמלטו מאתר הבנייה • החשוד בדריסה, נאסים סח', מתמיד בגרסתו שלא הבחין שפגע בשני השוטרים
חן ביאר
22 בספטמבר 2021
20:47

דריסת מתנדב המשטרה בנהריה: בתיעוד ממצלמת הגוף של השוטר אמיר אבו ריש שנפגע באירוע, ניתן לראות את השתלשלות האירוע. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (רביעי) כי בצילום נראים חילופי הדברים של החשוד עם השוטרים, והפגיעה בשוטרים. תחילה הנסיעה קדימה שבמהלכה פגע באבו ריש ואז הנסיעה לאחור שבמהלכה הוא פוגע במתנדב זראייר ועוזב את המקום.


בד בבד נמשך המצוד אחר שוהים בלתי חוקיים שבמשטרה חושדים שנמלטו מהמקום. התברר שאף אחד מ11 השב"חים שנעצרו אתמול ליד ירושלים לא קשור לאירוע שהיה בנהריה.

החשוד בדריסה, נאסים סח' מתמיד בגרסתו שלא הבחין שפגע בשני השוטרים. מייחסים לו עבירה של רצח באדישות, עבירה חדשה שרק במקרה אחד הועמדו בגינה לדין. קו ההגנה שלו ינסה להפחית את העבירה מרצח לעבירה קלה יותר של המתה בקלות דעת, בטענה שמדובר בתאונה ולא יותר מכך. 

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ספד לזראייר בהלוויה ואמר: "חוסאם, העבריין נמצא בידינו, אני מבטיח לך שהוא ישלם על מה שעשה". הוא הוסיף: "התבקשת לסייע במשמרת החג, וכמו תמידנ ענית מיד, אתמול הגעת למלא את תפקידך, אלא שיש מי שקוראים תיגר על אוכפי החוק. מקרה זה ממחיש לנו עד כמה קשה היא עבודת השוטרים והמתנדבים ובאיזו רמת סיכון הם נמצאים".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיע לבקר את אבו-ריש בבית החולים בנהריה. בר לב מסר לאחר הפגישה בין השניים: "הוא לוחם, הוא חזק, הוא יחלים והוא יחזור, הוא מגיע ממשפחה של לוחמים ושום דבר לא יעצור אותו". בר לב הוסיף: "אסור להתכופף, צריך להילחם בפשיעה, צריך לעשות את זה בעוז ובראש זקוף".