מתוך הכתבה

קשר השתיקה: המאבק של עלי להכרה באונס שעבר בתוך המשפחה

יותר מעשרים שנה חלפו מאז הטראומה שעבר עלי, שדודו פגע בו מינית כשהיה ילד. גם היום הוא נאבק כדי שיכירו בסבל שלו וכדי להביא לענישת הדוד. באופן אמיץ הוא מתייצב מול המצלמות וחושף את קשר השתיקה שיש בחברה הערבית סביב פגיעות מיניות בתוך המשפחה
ערן זינגר
23 בספטמבר 2021
02:28
עודכן ב 16:26

"נמאס לי להרים את זה עליי, זה כבד לי. אני רוצה להוציא את זה החוצה": מילים אלה של עלי, בן 32 שגר בתל אביב, מסבירות את התהליך שעבר - וחשף אותו בפני המצלמות. הוא גדל בבית עני מאוד בכפר בענה, והילדות שלו נגמרה בגיל שבע, בגלל אדם שצילק את גופו ונפשו.

צפו בכתבה של ערן זינגר 

עלי עבר אונס בידי קרוב משפחה, דוד, כשהיה בן שבע בלבד. מתוך מטרה לשבור את קשר השתיקה סבב פגיעות מיניות בחברה הערבית, החליט עלי לספר על המקרה. "לפני האונס הייתי ילד די שקט, שמח ואהוב", סיפר. "אחרי האונס הפכתי לילד אומלל, עצוב, בודד מאוד, מוחרם על ידי המשפחה - כי הלכתי והוצאתי את הסוד של המשפחה החוצה".

לפני ארבע שנים הלך למשטרה וסיפר את מה שהיה ידוע לכל משפחתו. "אין ילד אחד בילדות שלי שאני יודע שנפגע על ידי אותו דוד וחייו לא נהרסו", סיפר. "זה אדם מסוכן, בן דם שחי 25 שנה חופשי ואף אחד בכפר לא יודע".

בכתבה ששודרה במוסף "קול איסראיל" בחדשות הערב, סיפר עלי על המעבר שעשה לתל אביב, החיים ברחוב, התמכרות לסמים והשתקמות. היום קורא לעצמו איליי, וחיים בגאווה בתל אביב. "לעולם האמת לא תישאר במצב תרדמת, האמת פשוט יוצאת מתישהו לעולם".