-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מורה השווה תו ירוק לטלאי צהוב, השר שטרן: "אסור לו ללמד"

דניאל נקש טען בריאיון לכאן רשת ב שקורונה אינה מגפה. שר המודיעין תקף: "אסור שתלמידים בישראל יפגשו מורה כזה"
בחצי היום
23 בספטמבר 2021
12:52

ברקע הקשחת העמדות מול מורים לא מחוסנים: דניאל נקש, מורה בתיכון שמסרב להתחסן ולהיבדק, השווה בזמן ריאיון לכאן רשת ב את התו הירוק לטלאי צהוב. נקש טען שקורונה היא אינה מגפה ואמר לרן בנימיני בתוכנית בחצי היום: "הטלאי הירוק זה בכל התחומים. גם מי שמחוסן עלול להדביק, למה לא בודקים גם אותם?"

האזינו לריאיון עם דניאל נקש בכאן רשת ב

שר המודיעין אלעזר שטרן שעלה לריאיון מיד לאחר נקש, הגיב בחריפות: "לצערי הרב קיימת בישראל זכות לא להתחסן, אך לכל דבר יש גבול. מורה שמשווה בין תו ירוק לטלאי צהוב - אסור לו להיות מורה בישראל. אסור שתלמידים בישראל יפגשו מורה כזה". 

האזינו לריאיון עם השר אלעזר שטרן בכאן רשת ב

מוקדם יותר, משרד החינוך הודיע למנהלי בתי הספר וגני הילדים כי עם שינוי המדיניות של התו הירוק בעוד כעשרה ימים, לא יתאפשר לעובדי הוראה שטרם התחסנו במנה שלישית או שלא הציגו בדיקת קורונה שלילית להיכנס למוסד החינוכי שבו הם מועסקים. במשרד החינוך החליטו להקשיח את המדיניות והודיעו כי לא תתאפשר עבודה מרחוק למורים בלי תו ירוק או בדיקה שלילית, ובמקרה כזה הם לא יקבלו שכר.

במשרד החינוך הדגישו כי לא יהיה אפשר להוציא עובד כזה לחופשה ללא תשלום, ותינתן לאיש החינוך תקופת הסתגלות לפני שיוצא מהמערכת. בתחילת השבוע עדכן משרד הבריאות שכמחצית מהמורים התחסנו בחיסון שלישי.