רוצחת הנער אסף שטיירמן, סיגלית חיימוביץ'

בפעם השלישית: רוצחת הנער אסף שטיירמן, סיגלית חיימוביץ', מבקשת שחרור מוקדם

אם הבקשה תאושר - חיימוביץ' צפויה להשתחרר מהכלא לאחר החגים. בפרקליטות מתנגדים לשחרורה המוקדם נוכח חומרת מעשיה
שלי טפיירו
23 בספטמבר 2021
16:01

אחת מרוצחי הנער אסף שטיירמן, סיגלית חיימוביץ', הגישה היום (חמישי) לוועדת השחרורים של שב"ס בקשה לשחרור מוקדם. הוועדה תתכנס בחודש אוקטובר לדון בבקשה - השלישית של חיימוביץ' - לשיחרור מוקדם. בחודש שעבר נעשה ניסיון מצד סנגוריה של חיימוביץ' להקדים את מועד הוועדה לחודש ספטמבר אך הבקשה נדחתה. בפרקליטות מתנגדים לשחרורה המוקדם נוכח חומרת מעשיה.

חיימוביץ' השתתפה ברצח שטיירמן בכפר סבא, יחד עם רעי חורב וליהי גלוזמן ב-1996, ונשפטה בשנת 2002 ל-24 שנות מאסר – כך ששיחרורה צפוי להיות בשנת 2025. מאחר שהיא ריצתה יותר משני שליש ממאסרה, אם בקשתה תתקבל היא צפוייה להשתחרר באופן מיידי. שתי בקשות קודמות שלה, שהוגשו ב-2018 וב-2019, נדחו בוועדה. על האחרונה היא ערערה לבית המשפט העליון, אך זו נדחתה.

רצח אסף שטיירמן התרחש ב-4 בדצמבר 1996 בחורשת אוסישקין על גבול כפר סבא-הוד השרון ונותר בלתי מפוענח במשך ארבע שנים, עד שבדצמבר 2000 פנתה אשתו של הרוצח למשטרה והתלוננה כי תקף אותה, ובנוסף סיפרה, כי התוודא בפניה על הרצח. בעלה, רעי חורב, נעצר והודה במעשה. הרצח בוצע יחד עם חיימוביץ', שסייעה לו במעשה, וליהי גלוזמן, שנוכחה באירוע.

הרצח עורר סערה ציבורית, מכיוון שלא היה לו מניע או סיבה הגיונית. בפסק הדין כתבו השופטים: "היה זה רצח לשם רצח. מעשה רשעות אכזרי ונתעב לשמו. ללא מניע. ללא זיק של היגיון. ללא קינטור. ללא כל סיבה נראית לעין. ללא רגש של חמלה, וללא היסוס של חרטה. ככה סתם, בערבו של יום, בשכונה פסטורלית של עיר, נגד מי שחצה באקראי את דרכם של הנאשמים באותה עת". 

תגיות:
רצח