שריף בהופעה ביטא שבחברון, 23.9

שריף שר בעברית בלב חברון - ועורר סערה ברשתות

הזמר הדרוזי-ישראלי הופיע בחתונה בעיירה יטא והרקיד מאות חוגגים בשיר "למה לא". הגולשים הפלסטינים זעמו: "דבר מביש, אנשים חסרי עקרונות ופטריוטיות"
רועי קייס
25 בספטמבר 2021
03:16

שירים בעברית בלב עיר פלסטינית - אלה התמונות שיצאו מחתונה שהתקיימה ביום רביעי האחרון בעיירה יטא שבמחוז חברון בדרום הגדה המערבית, בה הופיע הזמר הדרוזי- ישראלי שריף. התיעודים שעלו לרשת מההופעה עוררו זעם ברשתות החברתיות הפלסטיניות וביקורת נוקבת על המשתתפים בחתונה. 

ההופעה של שריף ביטא

"מה שאירע בחתונה בעיר יטא ובעוד הרבה מקומות בגדה הוא דבר מביש", כתב העיתונאי הפלסטיני אחמד ג'ראר בחשבון הפייסבוק שלו. ג'ראר הוסיף, כי למרות הביקורת המוצדקת, "לא צריך להכליל ולפגוע בעיר שלמה, כיוון שבכל מקום יש אנשים חסרי עקרונות ופטריוטיות". הוא תהה היכן התפקיד של הממשלה הפלסטינית ושל הארגונים הפלסטיניים ובייחוד שדגלים של תנועת פתח התנופפו במהלך החתונה.

לצדו, כתב העיתונאי הפלסטיני אמיר אבו עראם: "אי אפשר להאמין שזו היא יטא. האנשים האלה מייצגים רק את עצמם. זו קבוצה שמבקשת לעצמה לחיות בבושה, בהשפלה ובכניעה!".

שריף, ששמו המלא הוא מייק שריף, כיום בן 42, פרץ לעולם המוזיקה בתחילת שנות ה-90 תחת שם הבמה "שריף הילד הדרוזי", עם הלהיטים "בסבוסה" ו"למה לא". ב-2003 נשלח שריף למאסר בגין גרימת מוות ברשלנות שהובילה לתאונת דרכים בה נהרג אדם. הוא ריצה עונש מאסר של שלוש שנים בפועל.