עוד יום

עוד שנה: הסיפורים שלא קיבלו מספיק תשומת לב

חשבון הנפש של אסון נחל צפית, מה קורה אחרי שלא נבחרים לכנסת ולמה הוויזה לארה"ב עדיין לא בוטלה? מגישי ההסכת "עוד יום" בוחרים את הפרקים האהובים עליהם מהשנה החולפת
עוד יום
28 בספטמבר 2021
09:01

שנה נוספת חלפה והיא הייתה סוערת במיוחד. עם אסון לאומי, תהפוכות פוליטיות בישראל, חילופי שלטון בארצות הברית, ואפילו אולימפיאדה, שנת תשפ"א בהחלט סיפקה סיפור אחר סיפור. לכבוד השנה החדשה, זה הזמן לעצור ודווקא לחזור אל הסיפורים שאולי לא קיבלו את מלוא אור הזרקורים, אך מסמלים יותר מכל את השנה החולפת. מגישי "עוד יום" בחרו כל אחד פרק מההסכת, שהיווה עבורם יותר מאירוע חדשותי חולף. 

הוויזה לא עוברת: מתי הישראלים יוכלו לקבל את הפטור מאשרת כניסה לארה"ב? 

אפילו ליוון, סלובניה ופולין כבר יש. אז למה ארצות הברית מונעת דווקא מישראל את הפטור מוויזה? גילי כהן בוחרת בפרק שניבא את הדיון בביטול הצורך באשרת כניסה לארה"ב לישראלים, ומנסה להשיב על השאלה – למה זה לא קרה עד עכשיו?

"עד שמישהו ימות הם לא יבינו": נורות האזהרה שהבהבו לפני האסון בנחל צפית | עוד יום

ניווטים בערפל כבד וגשם, מסעות מפרכים בעומסי חום וקריאה למחלצים – העדויות במשפטם של יובל כאהן ואביב ברדיצ'ב חושפות כרוניקה מסוכנת. ההורים והמדריכים חששו, מנהל מכינת בני ציון ראה בזה מסע מחשל. האם הופקו הלקחים? מיכל רשף חוזרת לפרק שמצביע על כל הנורות האדומות שהבהבו בדרך לאסון נחל צפית, שבו קיפחו את חייהם תשע נערות ונער. יותר משלוש שנים אחרי, האחראים עדיין לא ביקשו סליחה. 

מרוץ נגד הזמן: בעקבות האוצרות האבודים במדבר יהודה

לא בכל יום מתגלים ממצאים ארכיאולוגים מסעירים. והנה הגיע יום כזה. בחודש מרץ האחרון, בפעם הראשונה אחרי 60 שנה, מתגלה בחפירות בים המלח מגילה מספרי התנ"ך, שרידים מספרי נחום וזכריה ועוד ממצאים מדהימים ששכבו בתוך האדמה אלפי שנים עד היום. אורן אהרוני בחר בתגליות עוצרות הנשימה שליווה את חשיפתן במדבר יהודה בזמן אמת וגם זכה לסגירת מעגל משפחתית. 

כשאתם שמים פתק בקלפי - אתם למעשה גם חותמים על מכתבי פיטורים 

בשנה האחרונה ישראל שוב הלכה לבחירות - ובחרה כנסת רביעית בתוך שנתיים. אנחנו נזכור מהמערכת הזאת את הקמפיינים, הריאיונות, הסיסמאות. אבל יש עוד היבט ליום הבחירות. כשאתם משלשלים את הפתק לקלפי אתם קובעים מי יהיו חברים בכנסת הקרובה ובו זמנית חותמים על מכתבי פיטורים לרבים אחרים. עקיבא נוביק בחר להתמקד במה שקורה לפוליטיקאים שלנו שנייה אחרי שהאורות כבים, המוזיקה נפסקת והם מגלים שלא נבחרו לכנסת הבאה.