תמונה שהופיעה באינסטגרם של ג'רג'אוי

הצעיר שנורה למוות בבאר שבע: עבריין נשק שנהג להצטלם חמוש ב-M-16

אחמד ג'רג'אוי משגב שלום בילה בקפה נרגילות בעיר העתיקה של באר שבע שם הותקף ביריות. בשנה שעברה צילם את עצמו עם רובה M-16 מחוץ לתחנת משטרה בעיר - תמונה ש"כיכבה" בציוץ של נפתלי בנט
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
25 בספטמבר 2021
09:53
עודכן ב 10:56

אחמד ג'רג'אוי, בן 30 משגב שלום, נורה אמש (שישי) למוות בבית קפה-נרגילות בעיר העתיקה של באר שבע, המהווה מקום מפגש לצעירים מהפזורה הבדואית. צעיר נוסף שנכח במקום נפצע באורח בינוני. זהו מקרה המוות ה-92 של ערבי ישראלי ב-2021, בנסיבות של אלימות או פשיעה. 

לנרצח ג׳רג׳אוי היה עבר פלילי כבד. הוא נעצר כמה וכמה פעמים על אחזקת נשק. אחת מן הפעמים הייתה בעקבות תמונה שעוררה סערה לפני כחצי שנה: ג׳רג׳אוי אוחז ברובה M-16 מחוץ לתחנת המשטרה בבאר שבע. כשבוע לפני הבחירות האחרונות השתמש נפתלי בנט בתמונה בקמפיין, כשכתב בציוץ "הצבעה לימינה=הביטחון חוזר לנגב". 

קרוב משפחתו של ג'רג'אוי סיפר לכאן חדשות: "הוא היה גבר נשוי, ללא עבודה. כל הבדואים מסוכסכים אחד עם השני, זה עדיין לא צריך להגיע לרצח. יש לנו סכסוך עם משפחה אחרת אבל אנחנו לא רוצים להגיד פומבית, אם אנחנו לא יודעים שזה נכון".

פרשיית חשד לאונס של צעירה מבאר שבע על ידי גבר מהפזורה הבדואית עוררה בשבוע האחרון מחאה ברשתות החברתיות כלפי רשויות האכיפה בדרום. גולשים רבים טוענים להיעדר אכיפה כלפי פשיעה שמקורה במגזר הבדואי. בעקבות כך הוציאו אתמול מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב פרץ עמר וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' הודעה משותפת בנושא. 

מפקד המחוז סיפר שלראשונה יוקמו מפקדות שיהיו אחראיות לכבישי הדרום, לעיר באר שבע ולעיר רהט. דנילוביץ' אמר כי "נפגש עם אנשי ביטחון, מודיעין וסטארטאפ לגיבוש מודל עירוני שישלים את מה שכוחות הביטחון אמורים לבצע". 

בתוך כך, הבוקר הובהל לטיפול רפואי גבר בן 34 שנמצא בשדרות הר ציון בתל אביב כשהוא סובל מחבלות קשות. חובשי מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים איכילוב כשהוא במצב לא יציב.