ירושלים, בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט נגד עמדת משרד הבריאות: הגבלות וסגרים הם לא הפתרון

רה"מ הבהיר כי מדיניות הממשלה היא להשאיר את ישראל פתוחה. משרד הבריאות עדכן: מספר המונשמים עלה ל-221, מצבם של 694 חולים מוגדר קשה
גילי כהן וקטי דור
25 בספטמבר 2021
20:10
עודכן ב 23:03

לפני המראתו לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, כינס הערב (שבת) ראש הממשלה נפתלי בנט את פורום הקורונה להתייעצות בעניין המאבק בנגיף. בדיון אמר בנט כי "מדיניות הממשלה היא ישראל פתוחה, תוך מלחמה עיקשת, מתוחכמת, במגפה. לא בידודים, סגרים, עוד ועוד הגבלות - זה הכי קל - אלא פתרונות". בנט הוסיף כי הוא חושב על החולים, אבל גם על הכלכלה, על החינוך, על ההורים שצריכים לעבוד ועל הילדים שצריכים ללמוד.

מוקדם יותר הערב עדכן משרד הבריאות כי מספר החולים שמצבם מוגדר קשה ירד בסוף השבוע ל-694 חולים, ומנגד מספר המונשמים עלה ל-221 חולי קורונה. עוד עדכן המשרד כי אתמול אובחנו 4,932 מאומתים חדשים, מתוך 115,878 נבדקים. בנוסף, מספר הנפטרים מפרוץ המגפה בישראל עלה ל-7,641.

ביום חמישי האחרון פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי למרות התחלואה הגבוהה, הדרישה של גורמים במשרד הבריאות והמצב בבתי החולים - קבינט הקורונה לא צפוי להתכנס לפני יום רביעי. בסביבתו של בנט אמרו לכאן חדשות כי: "אם יהיה צורך - נכנס את הקבינט".

בישיבה שהייתה בין ראש הממשלה נפתלי בנט למנכ"לי קופות החולים ביום חמישי בערב, התבקשו הקופות להיערך לחיסוני ילדים בתוך בתי הספר, בתנאי ש-50% מילדי כל כיתה יקבלו אישור הורים לכך. כמו כן, התבקשו הקופות להיערך לביקוש רב של חיסונים לאחר החגים ולהאריך את שעות העבודה במתחמי החיסונים.