המועמדים לראשות הממשלה בגרמניה

גרמניה בחרה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטים

תוצאות האמת: מפלגת הסוציאל-דמוקרטים בהובלת אולף שולץ זכתה ב-25.7% מהקולות. השמרנים עם 24.1% והירוקים עם 14.8%. שולץ אמר: "קיבלנו מנדט ברור להקים ממשלת מרכז עם הירוקים והליברלים"
אנטוניה ימין
26 בספטמבר 2021
19:03
עודכן ב 10:37

מפלגת הסוציאל דמוקרטים בהובלת המועמד אולף שולץ קיבלה הלילה (שני) 25.7% מהקולות בבחירות שנערכו בגרמניה, בתום ספירת הקולות של 299 המחוזות במדינה. נמסר כי מפלגת השמרנים בראשות ארמין לאשט, יד ימינה של אנגלה מרקל, קיבלה 24.1% מהקולות. מפלגת הירוקים בראשות אנלנה ברבוק קיבלה 14.8%.  

שולץ אמר אחרי ספירת הקולות: "ניצחתי את הבחירות. קיבלנו מנדט ברור להקים ממשלת מרכז עם הירוקים והליברלים".

ארמין לאשט, מועמד המפלגה הנוצרית-דמורטית ויד ימינה של מרקל, הגיב לתוצאות המדגמים ואמר: "בשעה זאת אין עדיין מספרים סופיים, אך אנחנו כבר יכולים לומר שאנחנו לא מרוצים מהתוצאות. ובכל זאת איחוד השמרנים קורא לכל המפלגות הדמקורטיות לנהל משא ומתן. אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לשמור על גרמניה מאוחדת. בקמפיין שלנו אנחנו הבהרנו כי פתק עבור האיחוד השמרני זה פתק נגד ממשלת שמאל, ולכן ננסה לעשות הכול כדי להקים ממשלה״.

בסקרי דעת הקהל בשבועות האחרונים המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הובילה עם 25%, וזאת גם הייתה האווירה במטה המפלגה. אף אחת משתי המפלגות לא גרפה את הרוב הנדרש כדי להקים ממשלה בלי קואליציה, לכן, המפלגות יידרשו לקיים דיונים מורכבים להקמתה.