השר מתן כהנא
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

השר מתן כהנא: "האנשים האלה לא יהפכו לחובבי ציון"

השר מימינה התחמק מלהתנצל על כינויים של שותפיו לקואליציה - חברי סיעת רע"ם וח"כ אבתיסאם מראענה -"תומכי טרור", ועל ניסיונה של סיעת ימינה לפסול אותם מהתמודדות לכנסת. "גם בחלומות הכי הזויים שלנו לא תיארנו לעצמנו שהם יהיו השותפים שלנו", אמר. האזינו לריאיון המלא בקלמן ליברמן
קלמן ליברמן
26 בספטמבר 2021
11:27

השר לשירותי דת מתן כהנא התחמק הבוקר (ראשון) מלחזור בו או להתנצל על כך שהוא וחברי סיעת ימינה כינו את שותפיהם לקואליציה - חברת הכנסת אבתיסאם מראענה מהעבודה וחברי הכנסת של מפלגת רע"ם - "תומכי טרור", ובטענה זו ביקשו לפסול את התמודדותם לכנסת לפני כמה חודשים.


בריאיון לקלמן ליבסקינד ולאסף ליברמן בכאן רשת ב ביקשו השניים לברר אם השר כהנא סבור שיש מקום להתנצל בפני השותפים לקואליציה ולא זכו לתשובה. בתגובה אמר כהנא כי "גם בחלומות הכי הזויים שלנו לא תיארנו לעצמנו שהם יהיו השותפים שלנו, אבל בפוליטיקה הכול יכול לקרות. הם לא יהפכו לחובבי ציון - יש להם את העמדות שלהם, אבל הם החליטו לתת צ'אנס לממשלת אחדות ולפעול למען אזרחי ישראל הערבים. הם עשו החלטה אמיצה. נכון היה לתת להם צ'אנס, הברירה האחרת היתה נוראית הליכה לבחירות חמישיות, שנה בלי תקציב, שסע וקיטוב. גם רבנים גדולים בציונות הדתית חשבו שנכון שתקום ממשלה עם האנשים האלה. זו ממשלה טובה לעם ישראל", טען.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

עוד נשאל השר על רפורמת הגיור שהוא מוביל ואמר: "פחות מ-40% ממי שמתחיל את תהליך הגיור מסיים אותו ומעט מדי מתחילים את התהליך. יש כ-450 אלף אנשים מזרע ישראל, שאינם יהודים על פי ההלכה. היום התבוללות קורית גם בארץ. אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לכך שאחת מתוך עשר חתונות תהיה חתונה מעורבת. יש מחלוקת בין גדולי הפוסקים מה המשמעות של קבלת עול מצוות", הסביר.