הזירה בה נמצאה הגופה
צילום: דוברות משטרה

כיסה את הגופה בחול ועלים: בן 27 מזרזיר יואשם ברצח אימו

גופת האם, רשא הייב בת ה-46 מנוף הגליל, נמצאה באוגוסט ליד נהר הירדן כשהיא מוסווית. עם תחילת החקירה, במשטרה העריכו כי המניע לרצח הוא חילול כבוד המשפחה
אורלי אלקלעי
26 בספטמבר 2021
18:35

תושב זרזיר בן 27, מועאד הייב, נעצר ויואשם ברצח אימו, רשא מוקלשה הייב בת ה-46. בתום חקירה משטרתית, פוענח כי הבן הסתיר את הגופה באזור הירדן הררי והצהרת תובע הוגשה נגדו. גופת האם נמצאה בתחילת אוגוסט, בתום 26 שעות חיפושים בשטח פתוח סמוך לנהר הירדן, מזרחית לכפר הנשיא, כשהיא מוסוות ומכוסה בחול ובעלים.

במסגרת החקירה נעצרו שלושת בניה של המנוחה ועוד קרוב משפחה בחשד שסייע לרצח. מעצרם הוארך מפעם לפעם בבית המשפט השלום בנצרת, ובהמשך הם שוחררו - למעט בנה השני מועאד, שהראיות שנאספו נגדו הצביעו עליו כאשם העיקרי.

החקירה נפתחה באוגוסט כשרכב פרטי באזור הירדן פרץ מחסום משטרתי והעלה חשד שהיה מעורב באירוע פלילי. תוך כדי החקירה עלה חשד כי אמו של בעל הרכב, רשא הייב, נעדרת וקשורה למקרה של פריצת המחסום. לאחר מספר ימים ניסה הבן לפרוץ שוב מחסום משטרתי יזום שנפרש בעקבות החקירה, ונעצר בתום מרדף רגלי סמוך לנהלל. עם תחילת החקירה, במשטרה העריכו כי המניע לרצח הוא חילול כבוד המשפחה.