אמבולנס מד"א, ארכיון
-

בן 4 נהרג מפגיעת אוטובוס בנגב

מתחילת השנה נהרגו עשרה ילדים מהחברה הבדואית בתאונות דרכים • אישה בת 32 נפצעה קשה כשרכבה הידרדר לוואדי בבקעת הירדן
איציק זוארץ וכרמל דנגור
27 בספטמבר 2021
18:21

ילד בן 4 נהרג היום (שני) מפגיעת אוטובוס בפזורה סמוך ליישוב נבטים שבנגב. חובשי מד"א מסרו כי "סמוך לכביש הראשי חברנו לרכב שהוביל אותנו לפזורה. הילד היה מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר אלא לקבוע את מותו". 

מתחילת השנה נהרגו עשרה ילדים מהחברה הבדואית בתאונות דרכים, כשליש מכלל הילדים שנהרגו השנה בנסיבות דומות. אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים אמרה על כך כי ""ילדים בחברה הבדואית נמצאים בסיכון הגבוה משמעותית לתמותה בתאונות ביחס לכלל ילדי ישראל. זהו נתון שאי אפשר לקבל בשוויון נפש". 

בתאונה נוספת שאירעה היום בבקעת הירדן נפצעה קשה אישה בת 32. היא נפגעה לאחר שהידרדרה עם רכבה לתוך וואדי סמוך למצפה יריחו. חובש רפואת חירום של מד"א עמית לובינר סיפר: "לאחר סריקות שעשינו בשטח זיהנו את הרכב שהדרדר לעומק הוואדי. ירדנו לעומק של עשרות מטרים על צלע ההר עם כל הציוד הרפואי וחילצנו מהרכב את הפצועה שהייתה בהכרה. קיבענו אותה לציוד מיוחד על מנת למנוע פציעה נוספת וחילצנו אותה מהואדי לניידת טיפול נמרץ תוך כדי טיפול רפואי ופיננו אותה לבית החולים כשמצבה יציב."