תקיפה בגבול סוריה-עיראק

דיווחים בסוריה: כלי טיס לא מזוהים תקפו בסיס של מליציות פרו-איראניות

לפי מקורות צבאיים סוריים, התקיפה האווירית בוצעה במחוז דיר א־זור שבמזרח המדינה, ליד הגבול עם עיראק • בנט בנאום הבכורה שלו בעצרת האו"ם: "תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת המים וכך גם הסובלנות שלנו"
מערכת כאן חדשות
28 בספטמבר 2021
04:37

כלי טיס בלתי מזוהים תקפו הלילה (שלישי) בסיס של המיליציות השיעיות הנתמכות בידי איראן במחוז דיר א־זור שבמזרח סוריה, ליד הגבול עם עיראק. כך מסרו תושבים ומקורות צבאיים לסוכנות הידיעות רויטרס. 

התקיפה העלומה מגיעה ברקע נאום ראש הממשלה בנט בעצרת האו"ם הכללית אמש, שם אמר כי הסובלנות לאיראן נגמרת. "תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת המים וכך גם הסובלנות שלנו", אמר. "מטרתה הגדולה של איראן ברורה לחלוטין לכל מי שעיניו פקוחות: איראן חותרת לשלוט באזור והיא חותרת לעשות זאת תחת מטריה גרעינית".

בהמשך תיאר בנט בצורה גרפית את עברו הרצחני של נשיא איראן איברהים ראיסי: "כשהיה מסיים סבב של רציחות הוא היה עורך מסיבה, לוקח לכיסו את כספם של אלה שהוא הרגע הרג... ואז היה יושב לאכול עוגות שמנת"

כפי שפורסם ביום ראשון בחדשות הערב בכאן 11, בארה"ב חוששים שאיראן מותחת את המו"מ בכוונה בזמן שהיא מתבססת בתחום הגרעין. גורמים אמריקנים הביעו חשש זה בפני מקביליהם הישראלים, ואמרו כי "אנחנו מתקרבים לנקודה שבה יהיה חייב לנקוט בצעדים כלפי איראן". גורמים בארצות הברית חוששים שטהראן מותחת את השיחות על הסכם הגרעין בכוונה, ומתבססת עוד יותר בתחום הגרעין והעשרת האורניום. הסוגיה הזו עולה בכמה שיחות של בכירים אמריקנים עם ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד.