גן ילדים בירושלים, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך: נרצה לעשות עוד מבצע בדיקות לאחר חנוכה

יגאל סלוביק סיפר בריאיון לסדר יום שיעשה שימוש במבצעי הבדיקות המהירות לקורונה כתלות במצב התחלואה בארץ • במעונות היום שבפיקוח החלו הלימודים בשעה 10:00, במחאה על מחסור בכוח אדם ודרישה לתוספת שכר למטפלות. אמש דווח כי שליש מההורים טרם אספו את ערכת הבדיקה המהירה
סדר יום
29 בספטמבר 2021
06:01
עודכן ב 10:35

החזרה ללימודים והבדיקות המהירות: מנכ"ל משרד החינוך יגאל סלוביק אמר הבוקר (רביעי) שיבוצעו מבצעי בדיקות מהירות בעתיד גם לאחר חופשת החורף במגזר הערבי ולאחר חופשת חנוכה, בהתאם לרמות התחלואה בארץ. את הדברים אמר בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון עם יגאל סלוביק

"מבצעי הבדיקות הם חלק משכבות ההגנה שגיבשנו במסגרת החזרה ללימודים", אמר סלוביק. כמו כן, טען המנכ"ל שמשרדו הפיק לקחים מהמבצע שנערך ב-1 בספטמבר, שהנתונים שהתקבלו בו היו חלקיים בלבד. 

סלוביק סיפר גם על התקווה שתולים במשרד החינוך במודל "הכיתה הירוקה". "הייתי חפץ בכך שהמבצצע יתחיל כבר היום", אמר סלוביק. אולם לדבריו, הפיילוט שנערך למודל יסתיים רק ב-15 באוקטובר, ואז תצטרך לקבל הממשלה החלטה בנושא. 

על פי מודל "הכיתה הירוקה", החולה המאומת ייכנס לבידוד ואילו היתר יעברו בדיקות לגילוי קורונה. מי שיימצא חולה - יבודד ואילו מי שימצא שלילי - יחזור ללימודים וייבדק בכל יום למשך שבעה ימים.

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף, אמר הבוקר כי הוא אינו מתפלא שלהורים רבים אין אמון במה שקורה במערכת־החינוך בעניין ההתמודדות עם הקורונה, מפני שמתקבלות החלטות שהן "חצי החלטות". את הדברים אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. 

הבוקר: חזרה חלקית למסגרות

כ-50 אלף תלמידים שלומדים בצהרונים שבו היום ללימודים ונדרשו להציג בדיקה שלילית. אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי רק כ-70% מההורים אספו עד כה את הערכות לבדיקה מהירה לקראת החזרה למוסדות החינוך.

גם ילדי הגיל הרך שבו היום למוסדות השונים, ואולם במעונות היום שבפיקוח החלו הלימודים עד סוף השבוע רק בשעה 10:00. הסיבה לעיצומים היא מחאה על המחסור בכוח אדם ודרישה לתוספת שכר למטפלות. ראשי המעונות מאיימים בהשבתה כללית מיום ראשון.

מחר ישובו ללימודים תלמידי בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים. ערב החג פרסם משרד החינוך את המתווה לפיו תפעל המערכת, בתקווה למינימום בידודים ומקסימום רצף לימודי. את פרטי המתווה המלא תוכלו למצוא כאן

בתוך כך, נמשכת הירידה במספר חולי קורונה שמצבם קשה, אך מספר המונשמים שבהם מוסיף להיות יציב. מנתונים שפרסם הבוקר משרד הבריאות עולה כי בבתי החולים מאושפזים 659 חולים שמצבם קשה, כשליש מהם מונשמים.

במערכת הבריאות מקווים לגידול של ממש בקצב ההתחסנות במנה שלישית בגלל השינוי בכללי התו הירוק. גורם בכיר העריך אמש כי מאות אלפי ישראלים, שעדיין לא התחסנו בפעם השלישית, יעשו זאת כעת. עד כה קיבלו חיסון דחף 3,252,662 ישראלים.