בנט ואלרעי פרייס
צילום: יונתן זינדל, פלאש90 ורויטרס

הבקשה של בנט מהשרים: תתקפו את בכירי משרד הבריאות

בשיחות עם השרים האשים רה"מ את בכירי המשרד בכך שהם שמים את עצמם במרכז ומתדרכים נגדו באופן אישי • מנגד, במשרד הבריאות מצפים לשיחת פיוס עם בנט • בריאיון לכאן רשת ב ממונה הקורונה הודה כי הופתע מביקורתו של ראש הממשלה
מיכאל שמש וקטי דור
29 בספטמבר 2021
19:29
עודכן ב 20:53

ראש הממשלה נפתלי בנט פנה היום (רביעי) לשרים בממשלה וביקש מהם לתקוף את בכירי משרד הבריאות בראיונות לתקשורת. בנט זעם על כמה מבכירי המשרד שלטענתו "מתדרכים נגדו", וביקש מהשרים לומר שבכירי משרד הבריאות שמים את עצמם במרכז בזמן שהם צריכים לקיים את החלטות הממשלה. עם זאת, בלשכת בנט הכחישו את הדיווח. 


מנגד, במשרד הבריאות מצפים לשיחת פיוס מצד ראש הממשלה והיו שמחים שהיוזמה היתה מגיעה מצידו. עובדים רבים במשרד הבריאות, לא רק הבכירים, חשים פגועים. גורמים במערכת מדברים על פגיעה במוטיבציה של העובדים שמקריבים את חייהם האישיים במשך כמעט שנתיים.


הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' סלמן זרקא, אומר כי הופתע והתאכזב מביקורתו של ראש הממשלה נפתלי בנט על בכירי משרד הבריאות שעושים ככל יכולתם להגן על בריאות הציבור. בריאיון לתמר אלמוג וליגאל גואטה הערב בכאן רשת ב, אמר פרופ' זרקא כי "חובתם של אנשי המקצוע להשמיע את עמדתם".

על התחלואה הגבוהה בחברה הערבית אמר ממונה הקורונה כי אפשר שההסבר לכך הוא שמערכת החינוך במגזר הכללי והחרדי כמעט ולא פעלה בתקופת החגים. לדבריו, יש חשש שבחודש הקרוב תחול עלייה של ממש בתחלואת הקורונה. פרופ' זרקא הביע תקווה כי לקראת סוף נובמבר נצא מהגל הרביעי.

לקראת כינוס קבינט הקורונה ביום ראשון הבא, אמר שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, כי דעתו האישית קרובה יותר לעמדת אנשי משרד הבריאות, אף על פי לדבריו "היה יותר מחמיר מהם". באשר לעימות בין ראש הממשלה בנט לראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמר השר אלקין כי לפעמים הוא מסכים עימה ולפעמים חולק על דעתה, אבל "כך או כך מגיע לה ולאנשי מערכת הבריאות כבוד על עבודתם למען כולנו". הוא ציין כי טרם קבע מה תהיה עמדתו בקבינט.