האנדרטה בבאבי יאר

80 שנה לטבח באבי יאר: משדר מיוחד מאוקראינה ומישראל

מכתבים ועדויות שטרם נחשפו, סיפורים שלא סופרו, ובהם הניצול האחרון של באבי יאר, בתה של חסידת אומות עולם שהצילה 100 ילדים בשואה וצאצאים לניצולים מהטבח
מערכת כאן חדשות
30 בספטמבר 2021
13:34

80 שנה לטבח באבי יאר - משדר מיוחד בכאן 11 מאוקראינה ומישראל. במשדר: מכתבים ועדויות שטרם נחשפו, סיפורים שלא סופרו, ובהם הניצול האחרון של באבי יאר, בתה של חסידת אומות עולם שהצילה 100 ילדים בשואה, צאצאים לניצולים מהטבח, ועוד. 

לרגל ציון 80 שנה לטבח בבאבי יאר, נשיא המדינה יצחק הרצוג ייצא לביקור ממלכתי ראשון בכהונתו בהזמנתו של נשיא אוקראינה וישתתף בטקס בינלאומי במרכז להנצחת השואה. הנשיא הרצוג יצא ביום שלישי, 5 באוקטובר. במסגרת הביקור, ישתתף הנשיא בטקס רשמי ובינלאומי לציון 80 שנה לטבח בבאבי יאר וחניכת מרכז הנצחה עולמי, בהשתתפות נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי ונשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר. אל המשלחת יצטרפו גם השר זאב אלקין, הממונה על הדיאלוג עם אוקראינה וחברי כנסת נוספים.

לקראת ביקורו מסר הרצוג: "חובה לחזור ולהזכיר את המאורע המחריד וללמוד את לקחו. המרכז להנצחת השואה בבאבי יאר הוא אתר חשוב בהנכחת הזיכרון הכואב, ובהצהרה שעלינו לשוב ולהצהיר יחד: לעולם לא עוד.

ביום רביעי ינאם הנשיא בטקס ההנצחה הרשמי לציון 80 שנה לטבח בבאבי יאר, ב"מרכז להנצחת השואה באבי יאר" שבקייב. המרכז מוקם בימים אלו על מנת להנציח את סיפורם של 2.5 מיליון יהודי מזרח אירופה, מתוכם 1.5 מיליון מאוקראינה לבדה, אשר נרצחו ונקברו בקברי אחים סמוך לבתיהם. 

תגיות:
באבי יאר