שאול אמסטרדמסקי

10 שקלים על דף? רוצו לבדוק אילו עמלות ההורים שלכם משלמים לבנק

הגולש חיים שיתף את שאול בסיפור על אמו, ששילמה במשך עשרות שנים עמלה בסך 10 שקלים כל חודש לבנק שלה, בגין דף מודפס ובו פרטי החשבון שלה. אחרי שיחה הבנק הפסיק לחייב אותה, ולכן שאול אמסטרדמסקי מבקש: אם יש לכם הורים מבוגרים - תבדקו אם יש משהו מוזר בחיובים שהם משלמים עבור ניהול החשבון שלהם
שאול אמסטרדמסקי
30 בספטמבר 2021
18:49

יכול להיות שההורים שלכם משלמים המון כסף לבנק שלהם, בעיקר אם הם מבוגרים, והם לא יודעים את זה ואתם לא יודעים את זה. זה למשל מה שחיים גילה. לא באמת קוראים לו חיים, אבל הוא רצה להישאר בעילום שם.

אימא שלו, בת 86, היא מורה בפנסייה וכבר 40 שנה היא נמצאת בבנק מסד. ממש לאחרונה היא ביקשה ממנו שייכנס לאפליקציה של הבנק, שיראה שהכול בסדר שם. אז הוא נכנס ומה הוא גילה? הוא גילה שמתוך 216 שקלים שאימא שלו, מורה בת 86, שילמה באותה שנה בעמלות לבנק מסד, בערך חצי מהסכום הזה, זה עמלות מופרכות לחלוטין. על מה? על זה שכל חודש בנק מסד שולח לה בדואר נייר שבו כתוב מה מצב החשבון שלה. ועל זה הוא לוקח כל חודש עשרה שקלים, כמו שעון, כבר... השד יודע כמה שנים. נייר בדואר.

אז הוא התקשר לבנק ואמר: "תגידו אתם נורמליים? אתם לא מתביישים? עשרה שקלים על דף בדואר? מה זה?". והם אמרו לו: "לא, תשמע, זה כל חודש, צריך להזין את זה מחדש, זה קשה, זה יקר, זה עולה כסף". אז הוא צעק עוד קצת וביקש שיבטלו את הדבר הזה וייתנו לו החזר רטרואקטיבי, וקיבל.

מעבר בקליק: כך עובדת רפורמת המעבר מבנק לבנק

למה אני מספר לכם את כל הסיפור הזה? כי יכול להיות שגם ההורים שלכם במצב הזה. כמו שסידרתם להורים שלכם את האינטרנט ואת הטלוויזיה ואת הסלולר בשביל שלא ידפקו אותם, כי החברות האלה מאוד אוהבות לעשות את זה, הגיע הזמן לעלות מדרגה ולעשות את זה גם לבנקים.

כנסו עכשיו לחשבון של ההורים שלכם באפליקציה או באתר, תוציאו את תעודת הזהות הבנקאית ותוכלו לראות כמה הם שילמו שם בעמלות כל שנה. ואם יש שם משהו חריג, אז תהיו כמו חיים. תתקשרו לסניף או לבנק, תבקשו לבטל את זה ותדרשו החזר. רק ככה הם מבינים.