בנט והורוביץ
צילום: אי-פי

בנט סיכם עם בכירי משרד הבריאות: המסרים יועברו דרך מערך הסברה משותף

בפגישה אתמול בין ראש הממשלה לפקידים הבכירים סיכמו הצדדים על האחדת המסרים שיועברו לציבור
עמיחי שטיין
01 באוקטובר 2021
07:54

מיישרים את ההדורים: אחת ההחלטות המעשיות שהתקבלו בתום הפגישה בין ראש הממשלה לבכירי משרד הבריאות אמש היא כי רוב הדברור והעברת המסרים לתקשורת תיעשה דרך מערך הסברה משותף, בו חברים נציגי משרד הבריאות ונציגי ראש הממשלה. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" (שישי) בכאן רשת ב.

המערך, שהוקם לפני שבועיים, נועד לתכלכל את עבודת ההסברה של הקורונה בכל משרדי הממשלה, אך למעשה לא היה הסמכות הבלעדית בהפצת המסרים. כעת הוסכם בין ראש הממשלה לבכירי משרד הבריאות "לעשות הכל כדי שההסברה והדוברות בתחום הקורונה תיעשה באמצעות מטה ההסברה", כדי לא לשדר מסרים לא אחידים שיתנו לציבור תמונה לא ברורה.

הפגישה בין ראש הממשלה בנט לבכירי משרד הבריאות התקיימה ביוזמת שר הבריאות, ניצן הורוביץ. המסר המרכזי שעבר בה היה שצריך לעבור מעל המחלוקות כדי להמשיך בעבודה המשותפת בהתמודדות עם הנגיף.

גורם המעורה בפרטי הפגישה הגדיר כי היה רצון 'לדפדף הלאה', וכי הובהר כי מי שיקבע את המדיניות יהיה הדרג המדיני, ושזו כרגע, לא כוללת הטלת מגבלות נוספות. הדבר המרכזי שיועלה בקבינט הקורונה ביום ראשון הן יוזמות לעידוד התחסנות, בעיקר במגזר הערבי. ראש הממשלה בנט סבור שבימים הקרובים תהיה האצה במספר המתחסנים במנה השלישית בשל שינוי מדיניות התו הירוק. כבר הערב נרשמים תורים במספר מרכזי התחסנות.