נהג האוטובוס אשר בסון

"היה נהג זהיר": נהג האוטובוס אשר בסון הובא למנוחות

התאונה הקטלנית בצפון: מנתיחת הגופה אין תימוכין להשערה שאירוע רפואי גרם לסטייתו מהנתיב של בסון. "עשו ממנו רוצח, הוא ניסה להציל את הילדים", קראה אישה בהלווייה
חן ביאר
01 באוקטובר 2021
12:10

בבית העלמין תל רגב הובא הבוקר (שישי) למנוחות אשר בסון, נהג האוטובוס בן 76 שנהרג בתאונה הקטלנית בכביש 89, סמוך להר מירון, שבה נהרגו גם ארבעה מבני משפחת בן-אלי - האם מורן ושלושת ילדיה - ונפצעו 44 ילדים ובני נוער שהיו באוטובוס. "אבא הקריב את עצמו למען אחרים, גם בכביש, במשך 50 שנה, והיה נהג זהיר", ספד לו בנו. אחת הנוכחות בהלווייה צעקה: "עשו ממנו רוצח, זו לא אשמתו. הוא ניסה להציל את הילדים".

המשטרה ממשיכה בחקירת נסיבות התאונה שאירעה ביום רביעי. אמש פורסם כי מממצאי הנתיחה שנעשתה לגופת נהג לא ניתן לקבוע אם אירוע לבבי שלו קדם לתאונה. החקירה מתמקדת בעדויות הילדים שהיו באוטובוס ונהגים אחרים, כמו גם בבדיקת מעבדה של תקינות האוטובוס, ובשיחות בטחפון הנייד של בסון.

עדויות רבות הצביעו על כך שהנהג זגזגז על הכביש, חצה קו הפרדה ונכנס לנתיב הנגדי, אך חוקרי התאונה מתקשים להבין מה גרם לכך. לבסון היו 51 הרשעות קודמות על עבירות תנועה. באוטובוס נסעו מדריכים וחניכים מתנועת בני עקיבא, שהיו בדרכם חזרה ממסע סוכות.

אחד מהמדריכים, דביר נריה, שיחזר: "נסענו חזרה מהמסע. הירידות מההר היו מפותלות. הרגשתי שהאוטובוס פתאום תופס תאוצה, מאבד שליטה ואז התנגשנו במשהו. זכוכיות עפו כל הכיוונים, חניכים צעקו. החזקנו חזק, הוא התהפך פעם-פעמיים-שלוש. אחרי שסיים להתהפך, דבר ראשון בדקנו שכל החניכים בסדר".