קובי שבתאי
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

המפכ"ל דורש: קנס של 60 אלף שקלים על החזקת אמל"ח לא חוקית

כפי שפורסם בכאן חדשות: שבתאי מקדם החמרת ענישה בנושא, כחלק מהמאבק בפשיעה בחברה הערבית, ודורש גם לגזור לפחות שנת מאסר על העבריינים – "אנחנו בכיוון הנכון בנושא החקיקה"
משה שטיינמץ
01 באוקטובר 2021
12:02
עודכן ב 13:18

הפשיעה בחברה הערבית | כפי שפורסם בכאן חדשות: המפכ"ל קובי שבתאי פועל לתיקון החוק כך שיהיה אפשר לגזור לפחות שנת מאסר אחת ולהטיל קנס של 60 אלף שקל על מי שיחזיק בנשק שלא כחוק. "אנחנו בכיוון הנכון בנושא החקיקה", הוא אמר במפגש אמש (חמישי) עם אנשי תחנת לב תל־אביב.

בשבוע שעבר דווח בכאן חדשות שהמפכ"ל מתאם עם משרד המשפטים את החמרת הענישה כלפי המחזיקים בנשק שלא כחוק. בשנה האחרונה המשטרה תפסה אלפי אמצעי לחימה לא חוקיים ביישובים ערביים. הוחרמו יותר מ-400 רובים, 120 תתי־מקלע, 430 אקדחים, מאות רימוני־יד, תחמושת, וחומרי־נפץ וחבלה. יותר מ-90% מהעצורים בתקופה זו בחשד לעבירות הקשורות בירי או באמצעי לחימה הם אזרחים ערבים.

בישיבה מיוחדת שקיים המפכ"ל לפני כחודש, הוא חילק הנחיות עיקריות למיגור מקרי האלימות הקשים. הראשונה - עיבוי הכוחות במחוז מרכז וצפון בלוחמי משמר הגבול, פריסה בשטח של היחידה הטקטית של מג"ב שתגברה בלוד בזמן מבצע "שומר החומות", כמו גם תגבור כוחות ימ"מ.

ההנחייה השניה הייתה להגדיל את מצבת החוקרים בתיקי הרצח, כשבמשטרה טוענים כי ריבוי התיקים הפתוחים מקשה על פענוח מקרי הרצח ולא מאפשר חקירות עומק. הנחיה נוספת של המפכ"ל היא להגביר את המבצעים והפעילויות היזומות לתפיסת אמצעי לחימה בימים הקרובים.