כמוסות התרופה נגד קורונה שפיתחה "מרק"
צילום: רויטרס

תאושר ב-FDA? תוצאות מעודדות לתרופה החדשה לקורונה

יצרנית התרופות "מרק" תגיש למנהל המזון והתרופות בקשה לאישור חירום בתרופה שפיתחה נגד הנגיף. בניסוי קליני שביצעה החברה, נמצא שהתרופה מפחיתה את הסיכון לאשפוז ותמותה מהנגיף בקרב אוכלוסיות בסיכון שפיתחו תסמינים
דקלה אהרן-שפרן
01 באוקטובר 2021
15:09

יצרנית התרופות "מרק" (Merck) הודיעה היום (שישי) כי תגיש למנהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) בקשה לאישור חירום לתרופה שפיתחה נגד קורונה. על פי הודעת החברה, נמצא כי התרופה ששמה Molnupiravir, מפחיתה את הסיכוי לאשפוז ולתמותה מהנגיף ב-50% בקרב אוכלוסיית בסיכון שפיתחו תסמינים ראשונים להדבקה.

הניסוי הקליני בוצע ב-775 מתנדבים בארצות הברית ומחוץ לה. על פי הודעת החברה, הסיכון לאשפוז ותמותה בקרב מתנדבים שקיבלו את התרופה ירד ב-50% והם לא פיתחו כלל תופעות לוואי. עוד נמסר כי רק 7.3% מהמתנדבים בקבוצה שקיבלה את התרופה אושפזו ואף אחד מהם לא מת, לעומת 14.1% בקרב המתנדבים שקיבלו תרופת פלצבו, מהם מתו שמונה מתנדבים.

התרופה המדוברת ניתנת כגלולה, שיש ליטול ארבע פעמים ביום במשך חמישה ימים. בימים אלה מתנהלים שלבים מתקדמים בניסויים קליניים בשתי תרופות נוספות, של חברת פייזר ושל Atea פרמצבטיקה. תוצאות הניסויים צפויות להתפרסם לציבור בחודשים הקרובים.