-

הסכסוך סביב הבחור על הספה

צעירה הפתיעה את חבר שלה בקולג' שבו הוא לומד, וצילמה את האיחוד המרגש. בסרטון שעלה לטיקטוק צפו יותר מ-30 מיליון פעם. הגולשים ניתחו את הסרטון, מתחו ביקורת ואפילו העלו קאברים. אדם נורמלי ישאל את עצמו - למה?
מאיה ראכלין
03 באוקטובר 2021
08:23

רוצים הוכחה לכך שאנחנו חיים בתקופה הדבילית בהיסטוריה? קבלו את הסכסוך הדרמטי סביב ה-Couch guy. ב-21 בספטמבר, צעירה אמריקנית בשם לורן זארס הפתיעה את חבר שלה רובי בקולג׳ שבו הוא לומד, ובעזרת חבר - צילמה את האיחוד המרגש. בסרטון הזה שעלה לטיקטוק צפו יותר מ-34 מיליון פעם. אדם נורמלי ישאל את עצמו - למה?

הצופים והמגיבים ציינו שהבחור לא נראה שמח מספיק מההפתעה של חברה שלו, ושמו לב גם שלידו על הספה יושבות עוד שלוש בחורות. משם זה הידרדר: לטיקטוק מתחילים לעלות סרטונים שמנתחים את האירוע, ומראים איך החבר החזיק טלפון של מישהי אחרת. ואז לורן העלתה עוד סרטון בניסיון להפריך את הטענות שעלו נגדה, אבל התגובות לא ממש מקבלות את ההסבר שלה. הסכסוך רחוק מלהסתיים, והדרמה בעיצומה. אני בעיקר מצטערת בשבילכם ובשבילי שזה מה שמעסיק אותנו בשבת.

הניתוחים של הגולשים כללו מציאת רמזים כמו הטלפון הנייד של רובי. בסרטון רואים שהבחורה שלצידו כנראה החזיקה בטלפון שלו, ומעבירה לו אותו. אנשים טענו שהם רואים "דגלים אדומים" במערכת היחסים, והתגובות קראו ללורן להיפרד מרובי, ולחפש מישהו טוב יותר.

הצעירה נאלצה להעלות אחרי זמן קצר עוד סרטון, ובו הסבירה את הגרסה שלה לאירועים. היא כתבה: "נשבר לי הלב שאנשים יכולים לראות את הרגע המיוחד הזה - ולהוביל לכזאת שליליות. בבקשה תחשבו לפני שאתם משערים משהו על מערכת היחסים שלי". בהמשך היא גם סיפרה שהיא מכירה את הבנות שישבו על הספה עם רובי, ושמדובר בנשים נחמדות מאוד. אבל השיימינג רחוק מלהסתיים. הסרטון הזה כבר זכה לחיקויים והדגמות ל"איך איחוד בין בני זוג אוהבים אמור להיראות".

כדי ללמוד מהסיפור הביזארי הזה, אפשר להיזכר בהתגייסות טיקטוק נוספת - מהחודש האחרון. כשהבלוגרית גבי פטיטו, שהתפרסמה בגלל תיעודים של הטיולים עם בן הזוג שלה בארצות הברית, נעלמה, הרשת התגייסה לחפש אותה. גופתה של גבי נמצאה, ולפי ההערכה הראשונית של המשטרה היא נרצחה.

החיפושים החיפושים אחר בן הזוג שלה, בראיין לונדרי, שנעלם גם הוא נמשכים. אבל לא רק כוחות הביטחון מחפשים אחריו. משתמשים בטיקטוק ובאינסטגרם "מסייעים" בחיפושים. הם מנתחים את הפוסטים האחרונים של פטיטו, בניסיון לדלות מהם רמזים בנוגע למה שקרה בין בני הזוג. מישהי אפילו העלתה סרטון ובו היא סיפרה שהיא הסיעה את לונדרי, והמשטרה נעזרה בעדות שלה. 

התעסקות ב"True Crime" היא רק דבר אחד שאפשר לעשות ברשת החברתית, אבל בגלל האלגוריתם של טיקטוק, ברגע שעושים לייק לסרטון אחד, קשה מאוד שלא להישאב לעוד עשרות סרטונים. זה יכול להיות סביב חקירות רצח אמיתי, או סביב חקירות ביזאריות של סרטונים חמודים שהיו אמורים לקבל במקסימום אלף לייקים ולא מעבר לזה.

ומסתבר שמעכשיו נצטרך לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מעלים סרטון לטיקטוק. יכול להיות שעשרות מיליוני צופים ינתחו את תנועות הגוף שלנו, וידברו (מאוד ברצינות) על כמה גדול החיוך שלנו, וכמה מאושרת מערכת היחסים שלנו.