הפגנת ארגוני מעונות היום המפוקחים, הבוקר בתל אביב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הסתיימה ללא תוצאות פגישת המטפלות עם משרד האוצר ושרת הכלכלה

נציגי משרד האוצר דרשו לדחות את הטיפול בסוגייה לשנת הלימודים הבאה • באוצר טוענים: היענות לדרישות תייקר את תשלומי ההורים או תחבל בתקציב המדינה
ליאל קייזר
04 באוקטובר 2021
02:48
עודכן ב 12:19

שביתת מעונות היום: פגישת המטפלות עם שרת הכלכלה ונציגי משרד האוצר הסתיימה הבוקר (שני) ללא תוצאות. נציגי מעונות היום מסרו לאחר הפגישה: "משרד האוצר מוכן לדון על תנאי מזג האוויר, תנאי האקלים אבל לא על תנאי ההעסקה של המטפלות. נציגי האוצר דחו את כל ההצעות לסיום השביתה וסירבו להיכנס למשא ומתן עם המטפלות. בלב כבד ובידיים נקיות אנחנו נאלצים להמשיך את השביתה ואת המחאה. אנחנו פונים לשר האוצר וראש הממשלה להתערב במשבר. אנחנו נגיע בכל שעה ולכל מקום בכדי לנהל מו"מ שיביא לסיום השביתה".

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 על דבר הפגישה בין הצדדים. עוד דווח כי ככל שהדבר תלוי באנשי משרד האוצר, הטיפול בעניין יידחה לפחות בחודשיים עד שהאחריות על מעונות היום המפוקחים תעבור למשרד החינוך.

בתוך כך, במשרד האוצר מבקשים להבהיר כי המטפלות השובתות מועסקות על ידי הארגונים ואינן עובדות מדינה, כך גם המשכורות שלהן משולמות להן על ידי אותם ארגונים. לטענת אנשי המשרד, הדרישות התקציביות שמציגות המטפלות מגיעות לסכום של כמיליארד שקלים. המשמעות של קבלת הטענות האלה היא או העלאה של התעריף המפוקח על ההורים, או פירוק של תקציב המדינה שעומד בפני אישור.

היום צעדו אלפי מטפלות מכיכר רבין לרחבת מוזיאון תל אביב, במחאה על הסירוב לשאת ולתת עמן על העלאת שכרן ועל שיפור תנאי עבודתן. בשל השביתה נותרו בבתיהם כ-70 אלף פעוטות המטופלים, בין השאר, במעונות של ויצ"ו, נעמ"ת ואמונה.