תרגיל צבאי איראני
צילום: אי.פי

אזרבייג'ן: אין נוכחות ישראלית בגבול עם איראן

בבאקו הגיבו לתרגיל הצבאי של איראן בגבול המשותף והשיבו לטענות מטהראן על "נוכחות ציונית באזרבייג'ן": "ההאשמות חסרות בסיס"
מערכת כאן חדשות
04 באוקטובר 2021
10:30

ישראל לא מנהלת פעילות ריגול נגד איראן מאדמת אזרבייג'ן, כך עולה מהודעה שפרסם היום (שני) משרד החוץ בבאקו. ההודעה נמסרה על רקע התרגיל הצבאי הגדול שבו פתחה איראן על הגבול האזרי בטענה שישראל פועלת באזור.

בהודעה של משרד החוץ האזרי נאמר: "אנחנו לא מקבלים כל טענה על נוכחות של צד שלישי בקרבת הגבול בין אזרבייג'ן לאיראן. מדובר בהאשמות חסרות בסיס ולא הוצגו לנו כל הוכחות לאמיתות טענה זו". יש לציין כי שמה של ישראל נעדר מן ההודעה האזרית.

שר החוץ האיראני, חוסיין אמיר עבדאללהיאן, שלח היום מסר נוסף לישראל: "לא ניתן לשחקנים אחרים להשפיע על יחסי איראן עם שכנותיה". עבדאללהיאן אמר את הדברים בהצהרה לתקשורת לצד שר החוץ של ארמניה, יריבתה של אזרבייג'ן עמה איראן נמצאת במתיחות גלויה. בכירים באיראן ביקרו באחרונה את שיתוף הפעולה בין אזרבייג'ן לישראל.

אתמול האשים שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדולאחיאן כי: "ישראל ניצלה את המלחמה בחבל נגורנו-קרבך כדי לקבע אחיזה באיזור, התקרבה לגבולותיה של איראן וביססה את אחיזתה בחלקים מאזרבייג'ן". "אנחנו מאוד מודאגים מהתקרבותו של המשטר הציוני לגבולותיה של איראן", הוסיף שר החוץ החדש של הרפובליקה האסלאמית.

בהודעת משרד החוץ האזרי התייחסו במרומז להשפעה הישראלית על המדיניות של באקו וציינו: "ניהלנו מדיניות חוץ עצמאית לחלוטין והוכחנו זאת בצעדים ממשיים במשך 30 שנה".