תקיפת השוטרים בכפר קאסם

בקואליציה מקדמים את "חוק כפר קאסם": עד 10 שנות מאסר לתוקפי שוטרים, וחצי שנת מאסר מינימום

את החוק יזם ח"כ צבי האוזר, שיו"ר מפלגתו גדעון סער עומד בראש ועדת השרים לחקיקה. ביום שבת תקפו מאבטחים של עיריית כפר קאסם שוטרים שהגיעו לבניין העירייה
זאב קם
06 באוקטובר 2021
07:57

בעקבות תקיפת השוטרים בבניין העירייה – בקואליציה מקדמים את "חוק כפר קאסם": יוכפל עונש המאסר לאזרח שתוקף שוטר. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לפי הצעת החוק שיזם ח"כ צבי האוזר מ"תקווה חדשה", ייקבע גם עונש מינימום של חצי שנת מאסר לאדם שתקף שוטר. כמו כן, יאסר על שופטים להמיר עונש מאסר בפועל למאסר על תנאי במקרה של תקיפת שוטר. 

"צריכים לחזור לממצב שבו עבריינים מפחדים משוטרים ולא להיפך", אמר יוזם החוק. יש לציין שח"כ האוזר הוא חבר סיעתו של שר המשפטים גדעון סער שאחראי על ועדת השרים לחקיקה, מה שמקנה יתרון חשוב לצורך קידום החוק. סער הבהיר לאחרונה כי יפעל במושב הכנסת הקרוב לקידום חקיקה שנוגעת למיגור האלימות בחברה הערבית.

ביום שבת תקפו אנשי ארגון "אל-חאריסה" של התנועה האסלאמית שוטרים שהגיעו לקריאה בבניין העירייה בכפר קאסם. ארבעה אנשים נעצרו בתקרית, אך הם שוחררו לאחר שהתברר שהיה מדובר בטעות בזיהוי. בעירייה תיאמו מפגש בין אנשי הארגון לבין השוטרים, במטרה לפייס את הרוחות. 

ברע"ם התנערו מתקיפת השוטרים על ידי "אל-חיראסה", שנמנה עם התנועה האיסלאמית והעירייה. מקורות במפלגה מסרו לכאן חדשות: "מדובר בבודדים שפעלו על דעת עצמם בצורה שאינה מקובלת עלינו בכלל. אנחנו נברר את הנושא ונעניש אותם אם צריך. גורמים פוליטיים מנסים להשתמש במקרה החריג הזה כדי לתקוף אותנו".