-
יוסי זליגר, פלאש 90

בנט הורה: לקדם פטור מבידוד לתלמידים בערים ירוקות "כבר מהשבוע הבא"

משרד הבריאות עדכן הבוקר שמצבם של 487 חולי קורונה מוגדר קשה, כשביניהם 190 מונשמים. שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 2.32%
דקלה אהרן שפרן
06 באוקטובר 2021
10:39
עודכן ב 11:11

הגל הרביעי בדעיכה: ראש הממשלה נפתלי בנט הורה היום (רביעי) להיערך להפסקת בידודי התלמידים בערים הירוקות כבר בשבוע הבא, בלי לחכות לתוצאות הפיילוט. לדבריו, "במסגרת החשיבה המחודשת ועל רקע צליחת הגל הרביעי - המספרים צונחים כל יום". 

בהמשך אמר: "אני רוצה לתת שקט נפשי להורים שיוכלו לצאת לעבודה ולשלוח את הילדים לבתי הספר, ולסיים את תקופת חוסר הוודאות". ממשרד הבריאות נמסר כי לבקשת ראש הממשלה, הנושא ייבדק וכי בכל מקרה נדרש לסיים את הפיילוט בכדי לגבש המלצה אפידמיולוגית אחראית ושקולה. 

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 2,502 מאומתים לנגיף קורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2.32%. מספרם של החולים שמצבם קשה ממשיך לרדת ועומד על 487, כשמתוכם 190 מונשמים. 

ראש מחלקת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם, פרופ' דרור מבורך, הגיב לפרסום מחדשות הערב על החשש מתחלואת החורף בשפעת. "כרגע זאת צרה תאורטית בלבד", אמר פרופ' מבורך. בראיון לאריה גולן בתכניתנו "הבוקר הזה" ציין פרופ' מבורך כי רוב החולים שמצבם קשה לא חוסנו. הוא הוסיף כי למרות הירידה בתחלואה, הצוות הרפואי ממשיך בעבודתו המאומצת, במיוחד במחלקה לטיפול נמרץ, והביע תקווה שגל תחלואה אפשרי נוסף יבושש לבוא.

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי במשרד הבריאות נערכים לתחלואת החורף, וחוששים משילוב של התחלואות בקורונה ושפעת, שיעמיס על המערכת. לפי התרחיש הפסימי ביותר יש חשש שנגיע ליותר מ-1,000 מונשמים בימי השיא של החורף, מה שעלול לגרום לאי ספיקה של מערכת האשפוז.