The War On Drugs
The War On Drugs. צילום: Shawn Brackbill

בחירות העורכים - כאן 88 | 5.10.2021

עדכון אחרון - 5.10.2021
מערכת כאן
06 באוקטובר 2021
13:25

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אמדורסקי – מה שאתה רואה עכשיו

אסף אמדורסקי תמיד מקדים אותנו. ומסתבר שלא רק מוזיקלית. לפני ארבע שנים הוא עשה את מה שרובנו עשינו בתקופת הקורונה, ויצא להתאוורר מהעיר החונקת. הוא קפץ לחוף מבודד בסיני, שם, בכמה ימים על החולות המוזהבים, פרצה ממנו באופן ספונטני ונטול מאמץ אסופה של שירים חדשים ויפים, כאלו שמעמידים במרכז את ההתבוננות בטבע שהקיף אותו. ירח מלא שעולה באמצע היום, הרים גבוהים, מים מלוחים ושמיים צלולים, כולם מככבים כאן. יפים לפחות כמו שאתה רואה עכשיו. עכשיו, השירים האלו התגבשו לאלבום חדש של אמדורסקי, "432". שיר הפתיחה, "מה שאתה רואה עכשיו", מצביע על הטון המוזיקלי שלו. אלבום שמובל בידי נגינת גיטרה אקוסטית שמפלרטטת עם בוסה נובה, מהדהדת ללחנים של מתי כספי ולשירים של ארז הלוי (שכספי הפיק), וסאונד שמרגיש חו"ל על גבי שירים שנטועים במקומיות הישראלית. ברדיו שלכם הוא ישמע מרענן כמו קפיצה למים הקפואים של סיני מתוך החום המדברי שלנו (שלא משחרר גם בסתיו).

Garden City Movement Feat. Lola March - Summer Night

בין שלל הייצוא המוזיקלי של ישראל לעולם, בולטות בשנים האחרונות לולה מארש וגארדן סיטי מובמנט. כעת באמצע הסתיו שתי הלהקות משתפות פעולה בהמנון קיץ, ככה זה כשמי שאחראי על הלוז היא אחת מחברות המשחקים הגדולות והמצליחות בעולם EA Sports. המשחק שלהם FIFA מייצר להיטים כבר שנים ומאריך חיים של להיטים קיימים (תשאלו את Blur). בעולם בלי מדורות שבט מסורתיות, הפסקולים של משחקי מחשב הפכו חשובים מתמיד. נפלה בקרב גארן ולולה הזכות להיכלל בפסקול של FIFA22 החדש וזו יכולה להיות קפיצת מדרגה היסטורית עבור כל אחת מהלהקות. בהצלחה!

alt-J - U&ME

∆, או אלט ג'יי, חוזרים אל חיינו בשיר חדש מתוך אלבום חדש שאמור לצאת ממש בכל רגע. את U&ME משחרר הטריו הבריטי ששינה את כל מה שחשבנו על אינדי, ארבע שנים לאחר האלבום האחרון שלהם. גם אחרי כמעט 10 שנים מאז הפריצה שלהם (מרגישים כבר זקנים?), אלט ג'יי ממשיכים להישמע רעננים ואפילו משוכללים יותר. הסאונד הייחודי שלהם נשמר אבל נשמע בוגר יותר מבעבר ואולי אפילו קצת משוייף יותר. U&ME אקוסטי יותר מהחומרים הקודמים, אבל כמו שכבר למדנו להכיר אותם, זה לא בהכרח מעיד דבר על האלבום כולו ובטוח מחכות לנו שם הפתעות.

The War On Drugs Feat. Lucius - I Don't Live Here Anymore  

מתי כספי כתב פעם, ובצדק: כמה שירים כבר אפשר להמציא בכלל. ככל שהזמן עובר, נדמה ששום שיר או סאונד כבר לא יחדשו, ששמענו כבר הכל, שהשירים שיוצאים כיום תמיד יהיו גרסה של משהו שנעשה קודם. אבל זה לא אומר שאין יוצרים ויוצרות שייקחו דברים מוכרים, יעצבו אותם לפי טביעת האצבע האישית שלהם ויצליחו ליצור משהו חדש - ואפילו מרגש. קחו למשל את The War On Drugs - הלהקה הוותיקה מפילדלפיה פחות או יותר בנתה את שמה על מוזיקה שנשענת על הרוק האמריקאי של שנות ה-80. לכאורה, אין פה בשורה חדשה - אבל אז מגיע שיר הנושא מתוך האלבום הבא, I Don't Live Here Anymore, ומראה לנו שזה פשוט לא משנה כשמדובר בשיר שכתוב טוב ומנוגן עם המון רגש. מהרגע שהגיטרות נכנסות, האוזניים כבר שבויות; כשהתופים עם מכת הסנר המנצנצת נותנים את הטון, המוח נזרק לעשרות שירים מהאייטיז - של ברוס ספרינגסטין, של Foreigner, של קים קרנס - אבל מצד שני, גם לסינת'פופ של תחילת העשור הקודם; וכשהשירה הנמרחת אך מלאת הכוונה של הסולן אדם גרנדוסייל, שאליה מצטרפות גם חברות ההרכב לוסיוס, מגיעה לשורה האחרונה בפזמון: "אנחנו צועדים בחשיכה הזאת לבדנו" - איכשהו, השיר הזה עוזר להרגיש פחות לבד. זה שיר להקשיב לו בדרכים, ואם אפשר בזמן שהשמש עושה את אחת ההצגות שלה בזריחה או בשקיעה - מה טוב.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים