ליטל יעל מלניק

הורוביץ על רצח ליטל מלניק: נבטיח שהמערכת תישאר מקום בטוח לאנשים חלשים

בריאיון לכאן רשת ב אמר שר הבריאות כי "יש להיזהר מהלטיל כתם על כל מערכת בריאות הנפש"
חיים לוינסון ועקיבא נוביק
07 באוקטובר 2021
09:01

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס היום (חמישי) לראשונה לרצח ליטל יעל מלניק, והחשד כי נרצחה על ידי מי שטיפל בה במרכז הרפואי "מעלה הכרמל", ואמר כי יש להיזהר מהטלת כתם על כל מערכת בריאות הנפש. בריאיון לחיים לוינסון ועקביא נוביק בכאן רשת ב אמר שר הבריאות: "יש תפוחים רקובים ובהם צריך לטפל ובזהירות".

האזינו לריאיון עם השר ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

עוד אמר הורוביץ: "לא ביקרתי במוסד, אך קיימתי ישיבה עם בכירי המשרד. דנו באופן שבו נבטיח שהמערכת תוכל להישאר מקום בטוח לאנשים חלשים, הנהלים יהיו ברורים".

אתמול סיפרה אחותה של ליטל, רות, בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "אחותי הייתה מיוחדת ומצחיקה. הדברים הפכו ליותר קשים כשהבחור הזה נכנס לתמונה". היא סיפרה שלאחר שליטל חזרה מאשפוז במרכז הרפואי "מעלה הכרמל", היא החלה להיעלם מהבית. "הבנו שמשהו לא בסדר, אבל לא ידענו שהתפתח אז קשר ביניהם. הוא ניצל אותה במלוא מובן המילה", היא הוסיפה. 

רות מלניק התייחסה לניסיונות של משפחתה להגן על אחותה מפני החשוד ברצח. "סבתא שלנו הלכה למשטרה, לבית המשפט ולרווחה ולא כל כך נעשה משהו", היא אמרה בתוכנית "סדר יום". עוד היא סיפרה: "גיליתי דרך החדשות על המוות שלה, לא הופיע שם אבל ישר קישרתי את זה לסיפור שלנו. לא ידעתי מה לעשות".

גופתה של מלניק בת ה-17 נמצאה באתר בנייה בקריית מוצקין ביום שבת. אתמול בערב היא הובאה למנוחות. החשוד ברצח, בן 49, הוא אח במחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי "מעלה הכרמל", שבו אושפזה מלניק לפני כשנה. השניים ניהלו קשר זוגי, שעליו ידעו אנשי צוות ועובדים במוסד הרפואי. ההערכה במשטרה היא שליטל נקברה באתר הבנייה בעודה בחיים.