לירון ויצמן
צילום: פלאש 90

סערת הפוטושופ: יש לנשים דרך לנצח את הביקורת?

המגישה לירון ויצמן לכאן רשת ב: "גם אני ריטשתי את התמונות שלי, אינסטגרם זה לא החיים האמיתיים, אולי עוד כמה עשורים יהיו לנו חיים קלים כמו של הגברים. מקנאה בגיא זוארץ שיכול ללבוש מה שהוא רוצה - ואף אחד לא יגיד לו כלום"
חיים לוינסון ועקיבא נוביק
07 באוקטובר 2021
11:22

כתב הבידור והרכילות של "ישראל היום", ערן סויסה, חשף סלבס שהשתמשו בפוטושופ ועורר סערה שיצאה ממחוזות הרשתות החברתיות אל העולם האמיתי. חיים לוינסון ועקיבא נוביק שוחחו הבוקר (חמישי) עם המגישה לירון ויצמן, ותהו - האם נשים יכולות לנצח את הביקורת? 

האזינו לריאיון עם לירון ויצמן

לדברי ויצמן, אין לה דעה נחרצת על השימוש בפוטושופ. "זה שמישהי מכהה את העור שלה קצת יותר באינסטגרם או מרימה את הטוסיק שלה בתוכנות, זה לא אומר כלום. גם אני מכירה את התוכנות האלה ועשיתי פעם ריטוש לתמונות שלי".

לטענת ויצמן "אחת לכמה זמן מתעוררת סערה כזאת, הוותיקים יזכרו לפני יותר מעשור שאסתי גינזבורג הצטלמה לווג בלי פוטושופ". ויצמן הוסיפה: "באינסטגרם אתה אמור להציג את החיים האמיתיים שלך, אבל אינסטגרם זה ממש לא החיים האמיתיים. אנשים מתגרשים, סוחבים כאבי גב קשים - ועדיין משדרים כאילו הכול מושלם ומדהים".

כאב הראש של מארק צוקרברג | האזינו לעוד יום עם אורן אהרוני

המגישה המשיכה והודתה שיש בעיה עם האינסטגרם, אך הסתייגה מהכוח שלו. "להגיד לך שאני חושבת שבגלל זה בתי החולים מפוצצים בנערים ונערות עם הפרעות אכילה? לא בטוחה שזו הסיבה. אני מודה לאלוהים שאני בתקופה הזאת בת 37 ולא 17. יש בעיה, עם התרבות שמי שמעלה תמונות שלה בביקיני, וחושפת יותר, כך עולים לה העוקבים".

האם הנשים האלה קורבנות או מקרבנות?

ויצמן תהתה למה בחורה מאוד מפורסמת בת 18 צריכה להזריק בוטוקס למצח? "זה נהיה מין לופ שנורא קשה לצאת ממנו, אני מבינה את הבנות האלה. כשאת נכנסת לעולם הבידור אז לכולם יש מה להגיד. גם לי יש משבר עם עצמי כל עונה באח הגדול כשאנשים מתעסקים במה אני לובשת ואיך אני נראית".

כשנשאלה אם היא הייתה שוקלת 30 קילו יותר - עדיין הייתה מקבלת אותם תפקידים, ענתה ויצמן בכנות: "לא, אבל אני לא נהנית שאני עושה משהו ואז מדברים איתי על מה לבשתי ואיך נראיתי". עוד אמרה כי "יש איזה דיסוננס גם שלי, שהולך ומתחזק אצלי, מצד אחד לא בא לי לעודד את זה, אבל מצד שני אני רוצה להיות חלק מהמשחק ושיקראו לי לעבודות".

אז האם יש דרך שנשים ינצחו? "אני מקווה, שאולי בעוד כמה עשורים תהיה התקדמות בשוויון בין נשים לגברים ואולי יהיו לנו חיים קלים כמו של הגברים", אמרה ויצמן והודתה: "אני מקנאה בגיא זוארץ שיכול ללבוש איזה בגדים שבא לו - ואף אחד לא יגיד לו כלום".