-

האם נמצאה זהותו המסתורית של "רוצח הזודיאק"?

קבוצת חוקרים עצמאית הודיעה שגילתה את זהותו של הרוצח הסדרתי. הרשויות מכחישות וטוענות: "התיק נותר פתוח"
בר שפר
07 באוקטובר 2021
23:16

קבוצת חוקרים עצמאית בשם "מפצחי התיקים" הודיעה אתמול (רביעי) כי מצאה את מי שהוא בעל "הסבירות הגבוהה ביותר" לעמוד מאחורי סדרת מקרי הרצח שזעזעו את סאן פרנסיסקו וארצות הברית כולה בסוף שנות ה-60. "מפצחי התיקים" מורכבים מ-40 נשות ואנשי מקצוע – חוקרים, בלשים ושוטרים לשעבר שבאמצעות ראיות פורנזיות ונתונים חדשים הגיעו לשמו של החשוד: גארי פ. פוסט שמת לפני כשלוש שנים.

למרות זאת, בשיחה עם משטרת סאן פרנסיסקו שללו את סגירת התיק וטענו כי נותר פתוח: "אנחנו לא יכולים לדבר על חשודים אפשריים כיוון שעדיין מדובר בחקירה פעילה". ה-FBI מצידם, שתומכים בכוחות המשטרה המקומיים במהלך החקירה, לא הכירו בממצאי הקבוצה גם הם – "תיק רוצח הזודיאק נותר פתוח ואין לנו מידע חדש לחלוק ברגע זה".

Zodiac Killer Case: Will Advancements in Genealogy Catch Suspect? |  PEOPLE.com

 

הרשויות מייחסות לרוצח הזודיאק לפחות חמישה מקרי רצח בצפון קליפורניה בין השנים 1969-1968, אך רבים מאמינים כי המספר גבוה יותר. למעשה, רוצח הזודיאק בעצמו, שאף פעם לא נתפס, טען כי הוא אחראי ל-37 מקרי רצח במכתבים שהשאיר למשטרה ולכלי התקשורת עד שנת 1974 והם הפכו אותו לתעלומה מסעירה ולאחד הרוצחים הסדרתיים המפורסמים ביותר בעולם. חלק ממכתביו הוא כתב בקודים והשאיר חתיכות בגדים מכוסות דם כהוכחות לרציחות שביצע.