ליטל יעל מלניק

איומים וסמים: ועדה חיצונית תבדוק את המוסד הפסיכיאטרי - לאחר חקירת רצח ליטל יעל מלניק

פרסום ראשון | אם החקירה לא תיקלע לקשיים, הוועדה תחל לפעול בתוך שבועות. מעדויות חדשות שמקבלות חיזוק מעובדים במוסד, עולה כי היקף האנשים שידעו על הקשר היה נרחב יחסית
חן ביאר
08 באוקטובר 2021
19:54
עודכן ב 10 אוקטובר 13:43

*עדכון - הותר לפרסום שמו של הרוצח של ליטל יעל מלניק: אדוארד קצורה, בן 49 מקריית מוצקין

במשרד הבריאות החליטו על הקמת ועדה חיצונית שתבדוק את התנהלות בית החולים הפסיכיאטרי שבו אושפזה ליטל יעל מלניק, מיד בסיום חקירת הרצח. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. אם החקירה לא תיקלע לקשיים, הוועדה תחל לפעול בתוך שבועות.

כזכור, ביום ראשון פורסם בכאן חדשות כי העובד החשוד הועבר למחלקה שבה המטופלים מבוגרים יותר בעקבות הודעה מהמשטרה על בדיקה הנוגעת לחשוד ולנערה שאינה מטופלת מבלי שניתן לבית החולים פירוט על מהות בדיקה זו. בהקשר זה נמסר מבית החולים שלפי הודעת המשטרה לא הייתה מניעה לכך שהעובד ימשיך בתפקידו.

במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מעלה כרמל", שבו הועסק כאח החשוד ברצח והייתה מאושפזת הנרצחת טוענים בתוקף מתחילת השבוע שלא ידעו על מערכת היחסים ביניהם. עם זאת, מעדויות שהובאו בכאן חדשות ביום ראשון, שמקבלות חיזוק מעובדים נוספים, עולה כי היקף האנשים שידעו על הקשר היה נרחב יחסית.

מהעדויות עולה שהיו סימני אזהרה רבים: טענות על הגעה למשמרות תחת השפעת אלכוהול וסמים, התנהגות לא נאותה שכללה אלימות מילולית ואף איומים בכמה מקרים כלפי עובדים בצוות.

ביום חמישי לפני כשבוע סיפרה ליטל לחברותיה על הקשר עם החשוד ברצח: "נפרדתי ממנו ברע, מאוד קשה לי. אני רוצה לפגוש אותו עוד פעם. צו ההרחקה הוצא נגדו כבר בחודש אפריל השנה, אך הוא הפר אותו שוב ושוב, בצו צויין כי החשוד מקיים עם יעל יחסי מין ומרחיק אותה מבני משפחתה. החברות ציינו עוד כי צלצלו ליעל בשעה 12:00 בצהרי יום שישי והיא ענתה, לאחר מכן שלחה הודעה לסבתה וציינה שהיא בדרכה אליה. לאחר מכן נעלמו עקבותיה. 

בשבת פורסם בחדשות השבת שבידי המשטרה יש ראיה שבה נראים החשוד ברצח והנערה מגיעים יחד לאזור שבו נמצאה גופתה, וראיה שבה נראה החשוד עוזב את המקום. ביום רביעי מלניק החלה ללמוד בפנימיית עדן בכרמייה, סמוך לאשקלון. בזמן שהותה בפנימייה היא ציינה שהיא בקשר זוגי עם החשוד. ביום שישי בבוקר היא יצאה לחופשה ראשונה, ולאחר שלא הגיעה לבית סבתה באור עקיבא, הסבתא יצרה קשר עם הנהלת הפנימייה ולאחר מכן פנתה למשטרה.