-

ערוץ סעודי מפרסם: תיעוד הבית שבו הוחזק רון ארד בשבי במזרח לבנון

הערוץ פרסם השבוע כי באותו הכפר שבו נערך המבצע שחשף בנט, נקלחו דגימות DNA מגופה. על פי פרטים בתקשורת הערבית, במבצע שהיה בסוריה, ישראל חטפה גנרל איראני לאפריקה ושיחררה אותו לאחר חקירה
רועי קייס וגל אהרונוביץ'
08 באוקטובר 2021
18:09

ערוץ סעודי פרסם היום (שישי) תיעוד וטען כי זה הבית שבו הוחזק הנווט הישראלי רון ארד בשבי במזרח לבנון. ביום שני חשף ראש הממשלה נפתלי בנט בנאום בפתיחת מושב החורף של הכנסת כי המוסד יצא למבצע לגילוי מידע על גורלו של ארד. הערוץ פרסם השבוע כי באותו הכפר שבו נערך המבצע, נקלחו דגימות DNA מגופה.

תמי ארד, אשתו של הנווט התייחסה אתמול לראשונה למבצע לאיתור בעלה. בפוסט שהעלתה בפייסבוק היא הגיבה לטור של רוגל אלפר בעיתון "הארץ" וכתבה: "למרות הפרסומים הרבים, לא סיכנו חיים של לוחמים במבצע האחרון המדובר".

תמי ארד הדגישה כי היא עומדת מאחורי כל מלה שכתבה. "בדקתי את הדברים עם בכירים ביותר במוסד לפני המבצע ולאחריו והשתכנעתי שהם דוברים אמת. יתרה מזאת, זו ההזדמנות לציין שבמהלך השנים בהם חיפשו אחרי רון, במבצעים השונים שנעשו, לא נהרגו חיילים או אנשי מוסד".

העיתון הערבי "ראי אל-יום", היוצא לאור בלונדון, דיווח ביום שלישי כי המבצע לאיתור רון ארד התרחש על אדמת סוריה ובמהלכו חטפה יחידה של המוסד גנרל איראני. על פי הדיווח, הגנרל הועבר למדינה אפריקנית, שם נחקר ולאחר מכן שוחרר. לפי המקורות שסיפרו לעיתון על המבצע, האיראנים גילו כי מדובר בפעולה של המוסד.

ערוץ אל-ערבייה שבבעלות סעודית דיווח ממקורותיו כי ישראל הוציאה לפועל שני מבצעים בסוריה ובלבנון בחודש שעבר כדי לגלות מה עלה בגורלו של ארד. בסוריה, לפי הדיווח, נחטף קצין איראני שפרש לגמלאות ושוחרר. בלבנון נטען לפי הדיווח שנלקחו דגימות DNA מגופה שישנה אפשרות שהיא שייכת לנווט רון ארד. לפי אל-ערביה, המבצע בלבנון היה בכפר א-נבי שית בבקעת הלבנון, המקום האחרון שבו שהה ארד. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר ומהימנותו אינה ברורה.

תגיות:
רון ארד