אילוסטרציה
צילום: אי-פי

אחרי ההשבתה העולמית והארוכה: שוב תקלות בפייסבוק ובאינסטגרם

תקלות נרשמו בקרב 36 אלף משתמשים באינסטגרם, ו-800 משתמשי מסנג'ר. לאחר כשעה התקלות תוקנו והרשתות חזרו לפעילות
מערכת כאן חדשות
08 באוקטובר 2021
22:31
עודכן ב 23:44

ארבעה ימים לאחר התקלה העולמית: משתמשי פייסבוק ואינסטגרם ברחבי העולם דיווחו הערב (שישי) שוב על תקלה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, קבוצת ניטור הרשת Downdetector רשמה תקלות בקרב יותר מ-36 אלף משתמשים באינסטגרם. בנוסף, 800 משתמשים דיווחו על תקלות במסנג'ר של פייסבוק. לאחר כשעה הרשתות חזרו לפעילות.

פייסבוק עדכנה כי התקלה תוקנה וכי בדומה להשבתה ביום שני, היא השפיעה על משתמשים בכל העולם. החברה מסרה כי אין קשר בין התקלה הנוכחית לזו שאירעה ביום שני וכי רשתות אינסטגרם ומסנג'ר הושבתו גם כן. 

ביום שני האחרון הושבתו הרשתות החברתיות פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, טיק טוק ויישומון ההודעות ווטסאפ במשך שש שעות. בנוסף נרשמו תקלות בגוגל ובאמזון. בפייסבוק הביעו צער על התקלה שהשפיעה על כ-3.5 מיליארד בני אדם ברחבי העולם, והודו למשתמשים על סבלנותם.

תזכרו: אנחנו לא זקוקים לפייסבוק - היא זקוקה לנו | שאול אמסטרדמסקי

על פי ההערכות לא מדובר במתקפת סייבר, אלא בתקלה בשרתי החברה שנגרמה מטעות במהלך עדכון המערכת. בעקבות התקלה, שותקו אמצעי התקשורת הפנימיים בפייסבוק, ונמנעה כניסת עובדים למטה החברה. העיתון ניו יורק טיימס דיווח כי עובדים נאלצו לפרוץ אל מרכז העיבוד של החברה בסנטה קלרה שבקליפורניה באמצעות מסור חשמלי, ורק כך הצליחו לתקן את התקלה.