-
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

המיליארדר הישראלי יוסי מימן הלך לעולמו בגיל 75

מימן היה מבעלי ערוץ 10, ועמד בראש פרויקטים בתחום האנרגיה והתקשורת • אנשי תקשורת שעבדו תחתיו בערוץ המסחרי שנסגר ב-2019 ספדו לו והוקירו לו על תרומתו. העיתונאי אור הלר כתב: "הלוחם הנצחי למען ערוץ 10". מגיש החדשות לשעבר יעקב אילון נפרד: "פריצתו לעולם הטלוויזיה הייתה היסטורית. תודה יוסי"
מערכת כאן חדשות
09 באוקטובר 2021
13:49
עודכן ב 15:51

המיליארדר ואיש העסקים יוסי מימן הלך לעולמו היום (שבת) בגיל 75. מימן היה מבעלי ערוץ 10, מהקמתו ועד סגירתו, ועמד בראש פרויקטים בתחום האנרגיה, התחבורה והתקשורת. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. 

מימן נולד ב-1946 במחנה עקורים בגרמניה להורים ניצולי שואה וגדל בפרו. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת אל-פאסו בטקסס ותואר שני מאוניברסיטת קורנל שבניו יורק. לאחר לימודים עבר בחברת הנפט "אקסון" ובשנת 1971 הוא עלה לישראל.

בארץ הוא עבד בסונול תקופה וב-1975 הוא ייסד את חברת "מרחב" העוסקת בפיתוח, מימון וניהול פרויקטים בחקלאות, חקלאות מתועשת, מים, תחבורה, טלקומוניקציה, גז, נפט ואנרגיה. הקבוצה פועל בדרום ומרכז אמריקה, אירופה, במדינות חבר העמים, במזרח התיכון ובסין. 

הפרשן הצבאי אור הלר שעבד תחת מימן בערוץ 10 ספד לו וכינה אותו "הלוחם הנצחי למען הערוץ". "נזכור אותו תמיד כמי שנשא את ערוץ 10 על שתי כתפיו באצילות ומסירות אין קץ לאורך שנים ארוכות וכנגד כוחות חזקים שפעלו לסגירת הערוץ, בזכות נחישותו לקיים שני ערוצי טלויזיה מסחרית בישראל, תוך מחוייבות לעובדי ערוץ 10 ולערכי העיתונות החופשית. יהי זכרו ברוך", כתב הלר בדף הטוויטר שלו.

אנשי תקשורת נוספים שעבדו תחתיו בערוץ 10 ספדו לו. הפרשן הצבאי אלון בן דוד כתב: "עצוב על לכתו של יוסי מימן, איש חם וחכם, שופע חזון, מעוף וקסם אינסופי, שרק מעט מתרומתו הענקית לישראל ידועה".

יעקב אילון, מי שהגיש את המהדורה בערוץ הטלוויזיה המסחרי שנסגר ב-2019, הוקיר למימן על תרומתו: "כוונותיו היו טובות ותרומתו לתחרות בתקשורת היתה קרדינלית. לא כל מה שקיווינו מערוץ 10 התגשם, אבל פריצתו לעולם הטלוויזיה היתה הסטורית. תודה יוסי". 

העיתונאי אלמוג בוקר כתב: "מימן בן לניצולי שואה, איש עסקים ומיליארדר, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. משתתף בצער העמוק של המשפחה ומודה לו ולהם על כל מה שנתנו למען העובדים והצלחת הערוץ. יהי זכרו ברוך".