ארכיון
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

בן 28 נורה למוות מכדור תועה בעילוט

עאסם סלטי שהה בביתו ונהרג בחילופי אש בין משפחות מסוכסכות. נעצרו חמישה חשודים במעורבות באירוע. דודו של עאסם לכאן רשת ב: "הוא היה הקורבן ה-102 השנה, מחר מחכים ל-103 ומחרתיים ל-104 – זה ממשיך ולא נגמר"
מערכת כאן חדשות
10 באוקטובר 2021
04:07
עודכן ב 09:01

האלימות בחברה הערבית: עאסם סלטי, בן 28, נהרג לפנות בוקר (ראשון) מפגיעת קליע תועה בעת ששהה בביתו בעילוט. הרקע לירי הוא סכסוך בין משפחות הגרות בכפר, שכלל יידויי אבנים וירי הלילה. הוא פונה לבית החולים האנגלי בנצרת ושם נקבע מותו. 

כוחות משטרה פעלו הלילה בכפר הסמוך לנצרת ואף עצרו חמישה חשודים במעורבות בירי. השוטרים אספו ממצאים מביתו של סלטי. מדובר במקרה המוות ה-102 מתחילת השנה של ערבי ישראלי בנסיבות של אלימות ופשיעה. 

בן דודו של עאסם, ד"ר עלאא סלטי, אמר הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "בכל כמה ימים יש ירי, זה בכל מקום. עאסם היה הקורבן ה-102 השנה, מחר מחכים ל-103 ומחרתיים ל-104 וזה ממשיך ולא נגמר". עוד הוא סיפר על בן דודו: "הוא התחתן רק לפני ארבעה חודשים. אתמול הוא ישב בחצר הבית של ההורים של אשתו. היה סכסוך בכפר בין שתי משפחות אחרות והוא קיבל כדור תועה".  

האזינו לריאיון המלא עם  ד"ר עלאא סלטי בכאן רשת ב

ביום חמישי נורה למוות בביתו נאיל מוסטפא, בן 42 מעספיא. על פי גורמי הרפואה, מותו של מוסטפא נקבע במקום. ההרוג מוכר למשטרה, ואף נפצע לפני כחצי שנה מפיצוץ מטען חבלה. לפי החשד, הרקע לירי הוא סכסוך בין עבריינים.