הסם "נייס גאי"

חשד: מקרה מוות נוסף כתוצאה משימוש ב"נייס גאי"

אישה בת 33 מתה בדירה באור עקיבא והתברר שהשתמשה בסוף השבוע בסם • במשטרה מחכים לנתיחת גופתה כדי לקבוע את נסיבות מותה, ויגבו עדות מבן זוגה
דקלה אהרן שפרן
10 באוקטובר 2021
20:50

המשטרה בודקת חשד לפיו אישה בת 33 מתה היום (ראשון) כתוצאה מנטילת סם מסוכן מסוג "נייס גאי". צוות של מד"א שהוזעק לבית באור עקיבא, מצא את האישה במצב קשה מאוד ולאחר פעולות החייאה ממושכות נאלץ הצוות לקבוע את מותה. לאחר בירור נודע למשטרה כי היא נטלה במהלך סוף השבוע את הסם המסוכן. גופתה נלקחה לנתיחה על מנת לקבוע את נסיבות מותה ובמשטרה אומרים כי מבן זוגה תיגבה עדות.

לפני כשבועיים מת בחיפה גבר בן 31 לאחר שנטל נייס גיא מורעל. בבתי חולים שונים ברחבי הארץ דיווחו בשבועות האחרונים על מקרים שבהם אושפזו אנשים שנטלו את הסם שלפי החשד עורבב עם רעל עכברים וכתוצאה מכך נטילתו גרמה לדימומים באיברים שונים.

מחקירת המשטרה עלה כי סם נמכר באריזות לבנות ללא כיתוב עליהן, בשונה מאריזות ה"נייס גאי" המוכרות. מהמשטרה וממשרד הבריאות נמסר: "השימוש בסמי פיצוציות המוכרים לציבור בשלל שמות, כגון 'נייס גאי', 'מסטולון' ו-'מבסוטון' מסוכן מאוד, אינו חוקי, ועלול לגרום למוות. נמשיך בפעולות לאיתור ותפיסה של סמי הפיצוציות ויפעלו להעמדתם לדין של המפיצים".