הפגנת המתמחים בתל אביב, שלשום
צילום: תומר נויברג, פלאש90

פרופ' אש על הפגישה עם המתמחים: אם הם ציפו שהכל ייפתר, אני מבין את האכזבה

אתמול התקיימה פגישה בין נציגי המתמחים לבין מנכ"ל משרד הבריאות והשר הורוביץ. המנכ"ל אמר היום בריאיון לכאן רשת ב: מערכת הבריאות תמשיך להתקיים גם אם יתפטרו
קלמן ליברמן
11 באוקטובר 2021
09:07

משבר המתמחים: אחרי פגישת שר הבריאות ומנכ"ל המשרד עם נציגי המתמחים, התראיין פרופ' נחמן אש לכאן רשת ב וסיפר על תוצאותיה. "הסברנו את השיקולים להחלטות שלנו ושמענו מהם את האכזבה שלהם", אמר המנכ"ל. "אם הם באו בציפייה שהכול ייפתר באותה פגישה אז אני מבין את האכזבה שלהם". 

האזינו לריאיון עם פרופ' אש

"אנחנו מודעים לצורך בשינוי", אמר אש, והרחיב על הקשיים שבמימושו. התורנויות הארוכות צריכות לעבור מהעולם אבל יש צורך בתקנים, רופאים ומשאבים וייקח כמה שנים לפתור בצורה מוחלטת את הבעיה. כשאנחנו מקצרים תורניות צריכים להוסיף כוח אדם, וזה משאב מוגבל". 

"אני צריך משאבים בצורת כסף ותקנים ואת האנשים לכך", אמר מנכ"ל משרד הבריאות. "עם משרד האוצר אנחנו מסוכמים לגבי השנה הבאה בתוספת תקציב ומשאבים. המטרה להגיע להבנות עם המתמחים, אבל שהמשמרות יתקצרו בכל הארץ זה לא מעשי כי משאב הרופאים לא קיים".

על האיום הרופאים בהתפטרות אמש פרופ' אש: "אנחנו לא רוצים להביא אותם לקצה כדי שיתפטרו. מה יקרה אם יתפטרו? מערכת הבריאות הישראלית תמשיך להתקיים אבל המטרה שלי שזה לא יקרה. זה בידיים של שני הצדדים שזה לא יקרה. אנחנו לקחנו את הדברים שעלו לחשיבה, נבדוק את האופציות ונדבר איתם".