אריה לוין

ידע ולא דיווח: הרופא שהזהיר את פרופ' לוין

פרופ' ארבר הזהיר בעבר את לוין שלא ימשיך במעשיו, בעקבות שתי תלונות של נשים: "מציע לך להפסיק עם המעשים, אתה תסתבך". לאחרונה סיפק ארבר למשטרה את חוות הדעת שלכאורה מפלילה את מומחה הגסטרו
דניאל אלעזר
11 באוקטובר 2021
22:37
עודכן ב 09:19

פרשת הרופא הבכיר החשוד באונס: הפרופסור נדיר ארבר, מומחה לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים איכילוב, הוא הגורם שהזהיר בזמנו את פרופסור אריה לוין ממעשיו, אך לא העביר את הדיווח לאף גורם, כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11.


לכאן חדשות נודע כי לפני מספר שנים העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית קיבלה שתי תלונות של נשים אודות פרופסור לוין. בעמותה העבירו את פרטי התלונות לבחינה של פרופסור ארבר. לאחר שבחן אותן, והגיע למסקנה כי הטיפול של לוין חורג מטיפול רפואי רגיל בתחום התמחותו, הגיע ארבר לבית החולים וולפסון, שם עובד לוין, ונזף בו: ״אני מציע לך להפסיק עם המעשים, אתה תסתבך״.

פרופסור ארבר לא עשה דבר לאחר שיחת האזהרה על מעשיו לכאורה של פרופ׳ לוין. הוא לא דיווח למנכ״ל בית החולים וולפסון, לא העביר מידע לממונה על הטרדות מיניות בבית החולים, לא שיתף את משרד הבריאות - ובעיקר לא העביר את המידע הפלילי לכאורה למשטרה.

טרם מעצרו של פרופ׳ לוין, המשטרה קיבלה חוות דעת של מומחים שונים כדי לבחון האם מעשיו של הרופא הבכיר חורגים מטיפול רפואי. מסתבר כי אחד המומחים שנתנו למשטרה את חוות דעת הלכאורה מפלילה, הוא פרופ׳ נדיר ארבר. ואולם לכאן חדשות נודע כי במשטרה רק הסתייעו בארבר ולא חקרו אותו באזהרה על כך שלא דיווח בזמנו על המעשים, שהיום הוא בעצמו טוען שמדובר במעשים פליליים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ״מדובר בחקירה מתנהלת, לפיכך לא ניתן לפרט בשלב זה מהטעמים הברורים, לרבות פרטי עדויות ותלונות".

פרופ׳ נדיר ארבר סרב להתייחס לידיעה.